Як зробити антисептик для рук своїми руками

Як зробити антисептик для рук своїми руками

Виготовити антисептик для рук своїми руками можна без дорогих компонентів і навіть без міцних алкогольних напоїв на кшталт горілки. Під час будь-якої епідемії чи пандемії, навіть при очікуваному сезоні зростання захворюваності на грип та ГРВІ санітайзери стають одними з найпоширеніших, порібних товарів і швидко зникають з полиць. Проте влаштовувати «полювання на дефіцит» не обов'язково. Досить скористатися простими рекомендаціями.

Користь антисептичного пристрою для рук

Якщо захистити слизові можна за допомогою медичної маски, то про руки потрібно подбати окремо. Навряд чи у всіх є можливість і бажання всюди носити захисні рукавички. Однак і постійно намивати руки з милом — далеко не найкращий (і не реалізований) варіант. Так що питання, як зробити дезінфектор для рук, вельми актуальне.

Багато медики сходяться на думці, що антисептичні розчини ефективніше захищають від інфекцій, ніж звичайне миття рук з милом. Однак фабричні рецепти часто містять синтетичні компоненти, покликані без зайвих зусиль підвищити ефективність. Для шкіри це виявляється корисним далеко не завжди, особливо якщо доводиться користуватися санітайзером кожну годину або ще частіше.

Багато хто, дотримуючись «народним радам», просто протирають руки горілкою. На практиці це мало захищає від інфекцій, а ось вплив цього напою при нанесенні на шкіру — нітрохи не менш шкідливе, ніж при вживанні всередину.

Як створити антибактеріальний гель в домашніх умовах

Скориставшись нескладної інструкції, можна виготовити гелевий склад, який по ефективності практично не буде відрізнятися від аптечного. Про те, як зробити антисептик для рук, знають ще не все, тому багатьом доводиться відвідувати аптеки в пошуках відповідних коштів.

Переваг у домашнього складу буде відразу кілька:

 • Собівартість вийде набагато нижче, ніж в аптечного аналога, при цьому зробити, не виходячи з дому, вийде практично будь-яку кількість;
 • Не доведеться влаштовувати окремий похід по аптеках, що особливо актуально в період підвищеного попиту, коли візит в аптеку ще й обертається підвищеним ризиком заразитися;
 • Завдяки відсутності агресивних компонентів, таких як сильнодійні синтетичні сполуки, шкіра не постраждає від дезінфекційного складу, і її не доведеться окремо лікувати.

Інгредієнти для складу, яким можна обробляти руки собі та близьким, не є дефіцитом і не створюють ніякої загрози.

Антисептик для рук дітям і дорослим: склад і приготування

Основним компонентом, як не банально, повинен стати етиловий спирт. Ось тільки не варто бігти за горілкою в найближчий алкомаркет. Будь-які різновиди цього напою вміст чистого спирту становить близько сорока градусів. А дезінфекцію медики рекомендують проводити за допомогою складу, де частка чистого етанолу становить 60-80 %.

Отже, щоб приготувати антисептичний склад, знадобиться придбати або знайти:

 • Розчин етилового спирту міцністю від 60 градусів;
 • Перекис водню;
 • Гліцерин.

Це базовий набір, в якому немає жодного синтетичного, дорогого чи рідкого компонента.

З інструментів знадобляться воронка, шприц без голки та місткість з дозатором, пульверизатором. Щоб приготувати спиртовий антисептик для обробки шкіри, потрібно зробити наступне:

 • В суху, чисту місткість шприцом залити 5 мл гліцерину;
 • З допомогою шприца додати 15 мл перекису водню;
 • Через воронку залити 300 мл спиртового розчину;
 • Додати 40 мл дистильованої або кип'яченої води;
 • Загвинтити місткість, добре збовтати й залишити на пів години, щоб компоненти перемішалися один з одним.

Якщо мійність спирту нижче 70 градусів, то достатньо взяти 340 мілілітрів, і воду тоді можна не додавати.

Вийде антисептик-спрей, яким можна збризкувати руки в домашніх умовах або на роботі, після повернення з вулиці або контактів з іншими людьми, а також просто у профілактичному порядку.

Можна зробити ароматний дезінфекційний склад

Всі, кому хочеться, щоб гель ще й мав приємний аромат, можуть залучити модифікований рецепт. Інструментарій для нього буде потрібно той же, а склад — трохи інший:

 • Розчин ізопропілового спирту від 60 %;
 • Ефірні олії — за вибором;
 • Гель алое віра.

Спирт змішують з гелем алое віра у співвідношенні приблизно два до одного. При цьому може з'являтися осад: він на якість ніяк не вплине. Після цього додають ефірну олію і знову змішують.

Підбирати компоненти необхідно з урахуванням особистої непереносності. У деяких можливі алергічні реакції на певну ефірну олію.

Використовуючи дезінфекційні склади, слід дотримуватися простих правил:

 • Не змивати гель відразу після нанесення на руки;
 • Рівномірно обробляти в тому числі області між пальцями і під нігтями;
 • Застосовуючи спиртові антисептики для рук, по мірі необхідності змащувати шкіру кремом, щоб уникнути сухості.

У такому разі вдасться без зайвих витрат і без виснажливого походу по аптеках захиститися від більшості інфекцій, які підстерігають людини в сучасному світі.

totop