Важливі рекомендації при вирощуванні полуниці

Полуницю неймовірно легко вирощувати. Рослини полуниці можна вирощувати практично скрізь - в бордюрах, контейнерах або підвісних кошиках. І, звичайно ж, ягоди надзвичайно популярні - домашня полуниця на смак дуже смачна і дуже цінна!

Вирощування полуниці

Поливайте часто, поки не почнуть з'являтися нові рослини. Особливо потрібна вода в сухі періоди в вегетаційний період. Намагайтеся уникати змочування крон і ягід, так як це може сприяти захворюванню.

Ранньою весною внесіть добрива загального призначення з розрахунку 50 г на кв. м. Під час вегетації дайте рослинам полуниці рідкий калійний корм - такий як томатний корм - кожні 7-14 днів.

Сітка може знадобитися для захисту від птахів. Якщо білки представляють проблему, захистіть їх дротяною сіткою. У травні захистіть за допомогою флісу, якщо заморозки загрожують ягодам розвиватися.

Коли плоди починають розвиватися, заправляйте солом'яні або волокнисті килимки під рослинами, щоб фрукти залишалися чистими. Це також допоможе придушити бур'яни. Витягніть будь-які з'являються бур'яни.

Після того, як обрізка закінчилася, відріжте старе листя від літньої полуниці, щоб дати розвиватися свіжим листям. В осінніх плодових рослинах це не потрібно, натомість просто прибирайте старе листя в кінці сезону. Також видаліть солом'яну мульчу, волокнистий килимок або чорний поліетилен, щоб запобігти накопиченню шкідників і хвороб. Зніміть будь-яку сітку, щоб птахи могли харчуватися будь-якими шкідниками.

Чекайте, що рослини полуниці будуть успішно вирощуватися протягом чотирьох років, перш ніж їх замінювати. Використовуйте солом'яні килимки знову на свіжу землю, щоб мінімізувати ризик накопичення хвороб в грунті.

Про рослину

Полуниця настільки універсальна - їй просто потрібно сонце, укриття і родюча, добре дренований грунт. Уникайте місць, схильних до заморозків і грунтів, в яких раніше вирощувався картопля, хризантеми або помідори, оскільки всі вони схильні до захворювання вертіцілліем.

Захворювання полуниці вертіцілліем
Захворювання полуниці вертіцілліем

Полуниця традиційно вирощується рядами прямо в садовий грунт. На бідних грунтах ростуть в піднятих насадженнях, що покращує дренаж і збільшує глибину вкорінення. Крім того, спробуйте вирощувати в контейнерах або в пакетиках.

Уникайте вітряних ділянок, які не дадуть запилюючим комахам дістатися до квітів.

Купуйте рослини у провіренного постачальника, щоб сорти рослини відповідали своєму типу і не викликали хвороб.

Полуницю можна купити в саджанцях.

Полуницю для продажу в горщиках або пачках (як правило, починаючи з початку весни) можна садити, як тільки ви її придбали.

Саджанці виглядають як маленькі шматочки коренів з дуже невеликою кількістю листя. Не лякайтеся, ось як вони повинні виглядати. Саджанці полуниці ви можете купувати з кінця літа до початку весни, і їх слід садити ранньою осінню або ранньою весною (уникайте посадки взимку, коли земля волога і холодна).

Саджанці полуниці
Саджанці полуниці

Ви також можете купити холодні (пізні) саджанці. Вони можуть бути посаджені з кінця весни до початку літа і будуть плодоносити через 60 днів після посадки.

Види полуниці

Літо-плодоносні сорти мають найбільші плоди. У них короткий, але важкий період обрізки протягом двох або трьох тижнів. Є ранні, середні та пізні сорти плодоносних культур, які ростуть з початку до середини літа.

Вічна полуниця, яку іноді називають вічнозеленими, дає плоди ягід з початку літа до початку осені. Вічна полуниця корисна для продовження сезону.

Як посадити

Підготуйте грунт, викопавши два відра гнилого гною або садового компосту на кв. м. Додайте добриво загального призначення, по 100 г на кв. м.

Відміряйте посадкові отвори на відстані 35 см один від одного. Ряди на відстані 75 см один від одного. Викопайте отвір, досить велика, щоб вмістити коріння. Злегка обріжте коріння до 10 см, якщо необхідно, потім розкладіть їх в ямці. Переконайтеся, що підстава корони злегка спирається на поверхню, перш ніж акуратно закріпити. Важлива посадка на правильній глибині: якщо посадити крону занадто глибоко, вона буде гнити; якщо його посадити занадто дрібно, рослини висохнуть і загинуть. Поливайте рослини.

Якщо ви садите восени або ранньою весною, видаліть перший прилив квіток вічної полуниці, але видаляйте квіти річної полуниці, тільки якщо рослини слабкі.

Якщо ви посадили холодних бігунів в кінці весни або на початку літа, залиште квіти. Вони будуть виробляти полуницю через 60 днів, повертаючись до природного періоду збору врожаю в наступному році.

Спасибі за увагу. Сподіваємося ця стаття вам була корисна. Гарного врожаю!