Як позбутися вошей в домашніх умовах

Як позбутися вошей в домашніх умовах

Хоча раніше питання про те, чим вивести воші, виникало набагато частіше, сьогодні кровососи не перестають бути проблемою людини. Всупереч стереотипу, особиста гігієна — засіб профілактики, але не більше. Навіть найохайніша людина може стати жертвою педикульозу. Так називається зараження вошами та їх яйцями (гнидами).

На відміну від лупи, з якою іноді плутають гнид з-за їх білого кольору, яйця вошей майже неможливо вичесати або змити звичайними засобами. Самих вошей важко побачити і тим більше зловити: вони постійно рухаються, намагаючись сховатися в волоссі. З-за їх укусів шкіра зудить і свербить, поширеним симптомом є розчесана шкіра.

Особливості педикульозу у дорослих та у дітей

Найчастіше зараження поширюють саме гниди. Вони закріплюються на волоссі, а перш ніж перетворяться на дорослих особин, проходить до двох тижнів. Тому людину може спочатку не турбувати питання про те, як виводити вошей: про зараження взагалі можна довго не знати. З дітьми ситуація навіть складніша: на відміну від дорослих, вони не завжди здогадуються, що голова починає свербіти не просто так.

Дорослим слід насторожитися, якщо шкіра голови стала свербіти, хоча раніше такого не спостерігалося. Батькам варто звернути увагу, якщо дитина стала знервована т часто чухає голову.

Позбавлення від вошей і гнид самостійно

Сьогодні вже не потрібні радикальні заходи, як раніше: волосся не миють гасом і вже тим більше не збривають «під нуль». Про те, як вивести воші в домашніх умовах, регулярно розповідають лікарі. Заходи, які актуальні і для дітей, і для дорослих:

  • вичісувати гнид частим гребенем;
  • мити голову спеціальним противопедикулезным шампунем, обробляти засобами проти вошей;
  • обробляти постільну білизну, регулярно її прати й пропарювати праскою до тих пір, поки кровососи та їх яйця не зникнуть.

Якщо ефективно поєднувати ці заходи, то позбавитися від вошей вдасться за два-три дні, причому без радикальних кроків.

Медичні препарати, спеціальні склади

Сучасні засоби проти вошей випускають у вигляді кремів, мазей, шампунів для миття голови. Шампуні, наприклад, відрізняються від звичайних наявністю спеціальних біологічних добавок. Сьогодні, діючи згідно з медичним стандартам, використовують безпечні компоненти, які отруйні тільки для кровососів, але при цьому безпечні для людини.

Для дітей, на відміну від дорослих, випускаються більш щадні склади. Однак у будь-якому разі з приводу того, як лікувати воші в домашніх умовах, краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем: педіатром, трихологом, дерматологом. У будь-якому засобі можливі вікові обмеження і протипоказання, наприклад алергія на певні компоненти, бронхіальна астма.

Варто застосовувати народні засоби

Деякі люди з підозрою ставляться до інсектицидів, які входять до складу противопедикулезных засобів. Хоча слід зауважити, що багато з народних рецептів бувають досить радикальні. Особливо якщо врахувати, що самий старовинний спосіб позбавлятися від вошей в домашніх умовах — це голити людини налисо, а одяг і постільну білизну кип'ятити.

Використовувати гас або бензин, дихлофос або оцет — теж не кращі варіанти. Кожне з цих варіантів дійсно рятує від кровососів, але вкрай отруйний і для людини теж. Тому користуватися агресивними народними засобами — навряд чи краще, ніж ефективно вивести вошей, звернувшись до лікаря.

Ключові небезпеки і заходи

Головну небезпеку для людини становлять не самі воші, не гниди й навіть не розчухана шкіра. Проблема в тому, що ці кровососи переносять епідемічний поворотний тиф, висипний тиф, волинську гарячку, бактеріальні інфекції. Збудники хвороб здатні проникати в шкіру через подряпини після розчухування. Це причина, по якій лікарі рекомендують заздалегідь звернутися за консультацією, не ризикуючи здоров'ям.

Заходи безпеки, яких потрібно дотримуватись дорослим і дітям:

  • при будь-якому спілкуванні, включаючи роботу, навчання, танці, гру, необхідно тримати дистанцію — всупереч народному міфу, воші не вміють стрибати з однієї людини на іншу, як блохи, але повзать вони проворно;
  • засоби особистої гігієни, особисті речі (включаючи гребінці, гребені, гумки для волосся, шпильки), білизна, постільні речі не можна позичати іншим, особливо незнайомим людям, брати чужі теж не можна — тоді з найменшою імовірністю доведеться думати, як вивести гниди;
  • під час масових заходів усім, у кого довге волосся, краще збирати їх в хвіст або пучок, заплітати в косу — акуратна зачіска зменшує ризик «підчепити» кровососів або їх яйця.

Батькам необхідно оглядати дітей в профілактичному порядку. Члени сім'ї можуть допомагати один одному проводити огляд, якщо виникають підозри. Як довго виводяться воші, залежить від того, вдалося чи їх своєчасно виявити, не давши розмножитися. Якщо дотримуватися заходів обережності, то ризик зіткнутися з цією загрозою зменшиться практично до нуля. Але навіть якщо кровососи з'являться, сьогоднішні розробки допоможуть впоратися з ними в домашніх умовах.

totop