Как подключить прожектор к сети

Як підключити прожектор до мережі

Світлодіодний прожектор складається з електронного блоку керування у герметичному корпусі, набору ламп, кронштейна. Також у ньому є платня, акумуляторна батарея, контролер. Така конструкція забезпечує надійну безперебійну роботу пристрою. Для увімкнення та вимикання передбачаються автоматичні вимикачі.

Підключення led прожектора здійснюється за схемою, вибір оптимальної залежить у тому числі від типу управління – ручного або автоматики. У першому випадку пристрій містить апарати комутації, у другому в ньому повинен бути блок управління, що реагує на переміщення об’єктів у заданому радіусі або зміну загальної інтенсивності освітлення.

Що враховувати під час виконання робіт

Виконуйте роботи строго за схемою, вказаною в інструкції. Тільки досвідчені майстри можуть обійтися без мануалу, новачкам краще вкотре перестрахуватися. Інші запобіжні заходи:

 • руки мають бути сухими, вологість повітря у приміщенні або на вулиці помірною;
 • до початку робіт обов’язково потрібно буде відключити подачу струму до ланцюга;
 • не можна використовувати прилади з недостатнім рівнем пило-, вологозахисту;
 • стежте за тим, щоб ручки інструментів були ретельно ізольованими;
 • виміряйте напругу в мережі, для цих цілей ідеально підійде індикаторна викрутка;
 • хімікати із зони знаходження світлодіодних приладів потрібно прибрати.

Якщо після підключення прожектор дає зовсім тьмяне світло або блимає (хоча не повинен), від’єднайте подачу живлення. Не забувайте про правильний догляд – іноді прожектор потрібно протирати.

Коли LED-елемент використовується як вуличний світильник, важлива міцність корпусу – недостатній захист позначається термінах служби прожектора. Якщо прилад застосовується для освітлення території біля будинку, спробуйте встановити його під дахом, це допоможе запобігти руйнівному впливу опадів на корпус.

Пристрої, які працюють некоректно, потрібно замінювати на справні, самостійно дефекти ви просто не усунете. Виробники забороняють виконувати розбирання та здійснювати самостійний ремонт. Точніше робити це можна, але у разі знімається можливість обслуговування по гарантії. Розглядаючи питання, як підключити вуличний прожектор до мережі, не можна не згадати про заземлення – без нього застосовувати обладнання просто не можна. Не ставте прожектор склом нагору і не дивіться на нього поблизу увімкненого стану.

Матеріали та інструменти

Щоб підключити світлодіодний прожектор три дроти, потрібно підготувати дроти, ізоляцію, а також викрутку, інструменти бокорізи, шуруповерт, паяльник. Цього набору на вирішення поточних завдань зазвичай достатньо.

Робочі схеми

Щоб приєднати кабель до клем на коробці, цю коробку спочатку потрібно відкрити. За допомогою викрутки або шуруповерта відкручують всі гвинти, провід виводять через сальник, який відповідає за герметичність системи. Обов’язково потрібно буде налаштувати датчики руху за 3 напрямками, це:

 • чутливість до світла;
 • загальна чутливість;
 • налаштування за тимчасовими періодами роботи.

Прожектори зазвичай кріплять на достатньому віддаленні від землі – так світло максимально розливатиметься по ділянці. Покроковий порядок дій, як підключити прожектор до мережі:

 1. Прибрати кріплення.
 2. Демонтувати корпус та закласти кабельний виріб усередину сальника.
 3. Підключити кабельний провід до клемника, після чого закрити кришку, ретельно закрутити болти.
 4. Якщо ж ви купили прожектор з проводом, тоді з’єднайте проводки кабелю прожектора та проводки кабелю вилки один з одним замотавши ізолентою або за допомогою клменных колодок як на відео.
 5. Встановити прожектор на кронштейн та зафіксувати.
 6. Встановити все у потрібну точку.
 7. Зробити підключення до мережі 220 В.
 8. Увімкнути прилад та перевірити коректність його роботи.

Тепер розберемо, як підключити прожектор до вилки. Підготуйте вилку для розетки та метр проводки (краще багатожильний, оскільки він добре гнеться). Розберіть вилку, підключіть до неї пару проводків, потім приєднайте прожектор, у місцях з’єднання обмотайте дроти ізолентою.

Відео

Пару слів про датчик руху

Розглянемо, як підключити світлодіодний прожектор з датчиками руху, роботи за цією схемою мають відмінності від звичайної трипровідної. Функція є не у всіх пристроях, але найпопулярнішими вважаються саме ці моделі. Датчик забезпечує зручність в експлуатації, дозволяє заощаджувати електроенергію. Якщо в області дії спрямованого променя відбувається переміщення, реле спочатку замикається, починає передавати живлення включену систему освітлення. Ви самі зможете задавати інтервали відключення живлення на випадок, коли в зоні променя руху немає (щоб прожектор не працював даремно).

До датчика потрібно буде послідовно підвести пару проводків: фази та нуля. Також паралельно датчику руху слід встановити вимикач. Це забезпечить безперебійність функціонування системи у разі, якщо датчик несподівано зламається.

Докладніше про те, як підключити прожектор до датчика руху

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.