Як очистити електрочайник від накипу

Як очистити електрочайник від накипу

Зміст

Популярні та нескладні способи зчистити накип зі стінок

Видалення застарілого накипу за допомогою лимонної кислоти

Ефективне очищення відкладень оцтом

Очищення електрочайника від накипу за допомогою соди

«Народний спосіб» із застосуванням солодких газованих напоїв

Застосування професійних засобів для чищення

Як не допускати утворення сильного накипу

Коли воду нагрівають або кип'ятять, солі відкладаються на стінках резервуара - один із закономірних процесів. Так що питання про те, чим очистити електричний чайник від накипу, встає у всіх власників таких пристроїв. Навіть якщо фільтрувати або відстоювати воду перед використанням, ідеальним її складу все одно не стане.

Жорстка вода подається і в приватні будинки, і у квартири, і в комерційні будівлі. Точний склад залежить від регіону і від стану труб, але в будь-якому випадку частка самої води - далеко не 100%. Найактивніше на стінках електрочайників, як і труб, і посудомийних, і пральних машинок, відкладаються кальцієві й магнієві солі.

Популярні та нескладні способи зчистити накип зі стінок

Якщо в інших пристроїв сольові відкладення погіршують продуктивність, то в електрочайника вони ще й здатні нашкодити здоров'ю людей. Тому існує кілька доступних способів позбутися від такої проблеми.

У всіх так званих народних засобів - один загальний «секрет»: солі найкраще відстають від поверхні під дією кислот, органічних і неорганічних. Застосовують або самі кислоти, або кислото місткі суміші.

Видалення застарілого накипу за допомогою лимонної кислоти

Видалення накипу електрочайника за допомогою лимонної кислоти

Кислота, яка справляється з солями - лимонна. Вона не така агресивна, тому підходить для пластикових, скляних або сталевих електрочайників, які забруднилися поки не так сильно. Буде потрібно взяти півлітра води та одну-дві столові ложки лимонної кислоти (чим більше солей, тим більше беруть кислоти), або чверть лимона.

Дії такі:

 1. Наповнити чайник і дати йому закипіти;
 2. Додати в окріп концентровану лимонну кислоту (вона почне шипіти, цього не потрібно лякатися) або покласти лимон;
 3. Залишити воду остигати на годину-другу;
 4. Якщо накип виявиться застарілої - трохи потерти її губкою;
 5. Завершивши процедуру, чайник слід закип'ятити, а потім прополоскати, щоб усередині не залишилося лимонної кислоти.
Видалення накипу електрочайника за допомогою лимона

Ефективне очищення відкладень оцтом

Ефективне очищення електрочайника оцтом

Оскільки оцтова кислота заслужено вважається однією з найбільш агресивних осіб (принаймні серед тих, що застосовують в побуті), виробники електроприладів не радять використовувати її для чищення мінеральних відкладень. Однак бувають ситуації, коли солей накопичилося занадто багато, так що оцет - єдине, чим можна прибрати накип в електричному чайнику.

Такий варіант підійде для пристроїв з конструкцією із пластику, скла, сталі та інших матеріалів. Буде потрібно взяти приблизно, все ті ж, півлітра води й оцет. Підійдуть одна-дві столові ложки есенції (сімдесят відсотків). Її замінять при необхідності 250 мілілітрів дев'ятивідсоткового розчину.

Наливаємо оцтову кислоту в чайник

Буде потрібно:

 1. Налити воду в чайник і закип'ятити її;
 2. Влити в окріп оцтовий розчин або есенцію;
 3. Залишити накип розмочуватися в розчині приблизно на годину;
 4. Протягом цієї години іноді підіймати кришку й дивитися, як відкладення відшаровуються від стінок;
 5. Коли накип тримається щільно і тільки стає більш пухким - зняти його губкою.

Потім потрібно один, а краще два рази закип'ятити в чайнику звичайну воду і добре його прополоскати. Це необхідно, щоб змити залишки оцтової кислоти.

Очищення електрочайника від накипу за допомогою соди

Очищення електрочайника від накипу за допомогою соди

Сода, а точніше її розчин - універсальний засіб, за допомогою якого можна очищати накип навіть з емальованих та алюмінієвих поверхонь.

Досить взяти приблизно півлітра води та одну столову ложку соди. Підійде звичайна харчова, хоча більшою ефективністю володіє кальцинована.

Послідовність дій:

 1. Наповнити чайник і дати йому закипіти;
 2. Всипати соду в окріп і повністю розчинити;
 3. Дати розчину охолонути протягом одної-двох годин.

Ті відкладення, які не встигнуть відстати від стінок за цей час, можна буде видалити вручну. Після цього чайник потрібно добре прополоскати, щоб усунути залишки соди.

Насипаємо соду в електрочайник

«Народний спосіб» із застосуванням солодких газованих напоїв

Усунення накипу колою

Цей варіант люблять проводити відеоблогери - противники «коли» та інших сильногазованих напоїв. Використовуючи їх, видаляють накип зі стінок електрочайника, після чого заявляють: мовляв, подивіться, що цей напій робить з чайником, і уявіть, що він робить з вашим шлунком. Це нібито повинно переконати людей в тому, що пити «колу» і схожі напої - шкідливо.

Насправді експеримент сумнівний, тому що людський шлунок й електрочайник - абсолютно не одне і те ж. І зловживати газованими напоями, звичайно, шкідливо, але з інших причин. А накип такими напоями дійсно можна видалити, але теж з інших причин.

Економічним цей варіант, на жаль, не назвати, але він дійсно працює. Головне, не застосовувати його для жерстяних та емальованих поверхонь. Буде потрібно півлітра будь газованої води, але краще прозорою, в якій немає барвників.

Щоб очистити від накипу електрочайник «улюбленим методом відеоблогерів», потрібно:

 1. Відкрити пляшку й трохи випустити з неї гази, щоб напій з сильногазованого став слабогазованим;
 2. Налити напій в чайник і дати йому закипіти;
 3. Остудити розчин, потім злити.

Як і у випадку з іншими інгредієнтами, не зайвим буде прокип'ятити чайник ще раз зі звичайною водою й добре прополоскати.

Усунення накипу прозорою газованою водою

Застосування професійних засобів для чищення

Очисні засоби для усунення накипу

У тих випадках, коли «народні методи» не допомагають або немає бажання їх застосовувати, користуються складами, які спочатку призначені для видалення накипу. Купуючи такий засіб, не забудьте перевірити, що його випущено саме для електричних чайників: то, що підходить для них, може виявитися шкідливим для емальованих, і навпаки.

Послідовність дій для більшої частини складів:

 1. Налити в чайник до літра води;
 2. Додати суміш - зазвичай досить 100-120 мілілітрів;
 3. Нагріти розчин приблизно до +50 градусів Цельсія і залишити на пів години.

Після цього розчин, який збере на себе всі відкладення, потрібно злити, а резервуар - прокип'ятити і ретельно прополоскати.

Як не допускати утворення сильного накипу

Профілактика проблеми завжди простіше, ніж її рішення. Тому розумніше не чекати, поки солі товстим шаром покриють внутрішні стінки, а дотримуватися кількох простих рекомендацій:

 • Видаляти відкладення, навіть невеликі, стабільно кожен місяць або кожні пару місяців (в цьому випадку підійде навіть звичайний розсіл);
 • Використовувати для кип'ятіння відфільтровану воду - користь буде і для чайника, і для здоров'я всіх, хто наливає з нього воду;
 • Не забирати воду з дна, а зливати її та потім полоскати чайник перед наступним використанням.

Якщо не давати солям підлягає накопичуватися, то про те, як прибрати наліт в електричному чайнику, доведеться думати ще дуже нескоро.

totop