Як часто потрібно мити голову

Як часто потрібно мити голову

Підтримувати волосся в чистоті бажає кожен, хто дотримується правил особистої гігієни. Однак нашкодити собі можна різними способами — і якщо мити голову надто рідко, і якщо робити це занадто часто. Як часто потрібно мити волосся? Чи є тут однозначна рекомендація для всіх?

На жаль, немає такого терміну, який би підходив кожному — все індивідуально. Є люди, яким цілком достатньо мити голову кілька разів на тиждень. А є ті, кому доводиться щодня мити і укладати волосся, хоча це є ознакою того, що з шкірою голови далеко не все в порядку.

З-за чого волосся забруднюються

Пил і піт — не єдині джерела проблеми. Як часто можна мити голову, залежить від роботи сальних залоз, розташованих усередині шкіри. Кожну добу ці залози виділяють близько 20 г шкірного сала, яке, проникаючи у волосся, не дозволяє їм пересихати. Сало не варто сприймати як проблему або недолік: без нього волосся не могло б зберігати структуру, ставало б ламким і сухим.

Але у всього є побічні ефекти. Чим активніше працюють сальні залози, тим швидше волосся стає жирним, втрачає об'єм і привабливий блиск. У підсумку виникає дилема: скільки разів потрібно мити голову, щоб і виглядати доглянуто, і не піддавати здоров'я зайвому ризику?

Кількість виділюваного підшкірного сала залежить від спадковості і від гормонального фону. Свою роль також відіграють вік, загальний стан здоров'я і цілий ряд інших факторів.

Як часто потрібно мити голову

Визначити свій власний оптимум можна тільки в ході консультації з трихологом і з дерматологом. Після огляду та обстеження стане відомо, наскільки інтенсивно працюють сальні залози, в якому стані знаходиться саме волосся та в якому — шкіра голови. Все це дозволить скласти індивідуальний графік гігієнічних процедур.

Так, у підлітків в період статевого дозрівання проявляють активність гормони, із-за чого волосся швидко забруднюється, стає сальним. У людей похилого віку, навпаки, можливі гормональні зміни, з-за яких підшкірне сало виробляється порівняно повільно. При цьому вік — далеко не єдиний фактор, який впливає на ситуацію.

Можна однозначно стверджувати тільки одне: мити голову кожного дня не треба. Це не тільки марно, але й шкідливо. Організм сприймає це як загрозу на фізіологічному рівні: виділяється шкірне сало та вимивається — залози починають працювати інтенсивніше, прагнучи заповнити втрати. У результаті щоденного миття голова забруднюється швидше.

Питання про те, скільки разів в тиждень мити волосся, для кожного вирішується індивідуально. Можливий період від двох до шести-семи днів. Також рекомендації варіюються, виходячи з погоди, пори року, способу життя. Поради будуть різними для студентів, офісних працівників, домогосподарок, спортсменів, водіїв, мандрівників і так далі.

Фактори, які беруть до уваги

Щоб визначити, наскільки часто людині краще мити голову, враховують декілька факторів:

  • Тип шкіри. Стандартним вважається так званий нормальний тип — у цьому випадку і шкіра, і волосся не відрізняються підвищеною жирністю або підвищеною сухістю. В такому випадку зазвичай достатньо пари раз у тиждень. Якщо шкіра суха, то волосся миють рідше; якщо жирна — частіше.
  • Структура волосся. Коли воно кучеряве та жорстке, це уповільнює поширення шкірного сала вздовж всієї довжини кожного волоска. Ось чому не можна часто мити голову власникам пишної шевелюри. А якщо волосся тонке та пряме — доводиться мити голову двічі або тричі на тиждень.
  • Персональний стиль. Виходячи з того, довге волосся або коротке, забарвлене чи ні, рекомендації також будуть відрізнятися. Укладка та фарбування, навіть із застосуванням нових технологій та екологічних фарб, все одно послаблюють волосся, так що посилювати їх стан частим миттям точно не потрібно.

Таким чином, рекомендований період в середньому може складати три дні, але брати це за еталон не потрібно — необхідно визначити свій оптимум самостійно. Відповідь на питання про те, чи шкідливо часто мити голову: однозначно так. Це не зробить волосся здоровіше, і чистіше теж не зробить: зрештою воно почне забруднюватися ще швидше.

Навіть тим, хто вже погіршив стан волосся і шкіру голови щоденним миттям, не варто втрачати надію. Досить поступово переходити на новий графік — після цього робота сальних залоз прийде в норму, вони почнуть виділяти менше шкірного сала, а потім вони остаточно відновляться. Волосся буде виглядати здоровим, чистим і доглянутим.

Щоденне миття не потрібно нікому — навіть тим, хто веде активний спосіб життя, займається спортом або багато подорожує. Додатково прийняти душ і освіжитися буває необхідно після пробіжки, тренування або походу. Однак промивати волосся шампунем та іншими засобами достатньо в рамках загального графіка.

Незважаючи на всі рекомендації, залишається чимало тих, хто продовжує запитувати, чи можна мити голову щодня. Трихологи і дерматологи не втомлюються відповідати: ні, у жодному випадку — від цього буде тільки гірше.

totop