Як часто міняти підгузник немовляті

Як часто міняти підгузник немовляті

Одноразові підгузники, вони ж памперси, стали у свій час безцінним винаходом. Вони полегшили життя мамам немовлят: усунули з ужитку горезвісні пелюшки, які потрібно прати і сушити. Проте залишаються актуальними питання: як часто треба міняти підгузник і як його вибирати, щоб дитина відчувала себе комфортно?

Загальні рекомендації і поради

Користуючись памперсами, слідують ряду правил. Завдяки їм самопочуття малюка не страждає із-за неправильного підібраного або просто забутого підгузника.

Рекомендації, які актуальні завжди:

 1. Памперс потрібно правильно підібрати. Виробники вказують, для кого рекомендовано виріб. Категорія «для новонароджених» з заниженою талією зазвичай виділяється окремо.
 2. Якщо дитина народилася нещодавно, купують на пробу підгузники різних фірм, щоб визначити найбільш підходящі
 3. На питання про те, як часто потрібно міняти памперс немовляті, відповідь проста. Це роблять відразу після того, як малюк спорожнив кишечник. Поки дитина не спить, його стан перевіряють раз на півгодини.
 4. Перед сном вночі, перед прогулянкою підгузник обов'язково міняють.
 5. Щоб на шкірі не з'являлися висип і попрілості, малюкові влаштовують повітряні ванни». Знявши старий памперс, новий по можливості не надягають хоча б двадцять хвилин.
 6. Поради прості, але їх дотримання дарує дитині комфорт, зберігає здорову шкіру.

Правильна зміна підгузників, вік і час доби

Для мам залишається важливим питання, коли краще всього міняти памперс. Головні «сигнали» до заміни:

 • виріб вичерпало здатність вбирати рідину;
 • пройшов заданий проміжок часу;
 • малюк спорожнив кишечник.

З випорожненнями питань зазвичай не виникає, а ось самостійно зрозуміти, як швидко памперс наповнюється і втрачає здатність вбирати, вдається не завжди. Але ж дешевими вироби не назвати, тому змінювати їх необгрунтовано часто — дуже практичний варіант.

На щастя, фахівці вже не перший рік проводять дослідження, щоб визначити, як часто діти у різному віці справляють свої потреби, скільки рідини виділяє їх організм. Це і дає зрозуміти, на скільки годин розрахований памперс.

Аналіз дозволив вибудувати рекомендації по заміні:

 • двомісячні і молодше (немовлята) — пісяють більше двадцяти за добу, спорожняти кишечник часто міняти підгузник потрібно раз в три-чотири години;
 • двох-тримісячні — новий підгузник надягають через чотири-п'ять годин;
 • від тримісячних до піврічних — заміну проводять раз на п'ять-шість годин;
 • піврічний і старше — дитина вже рідше мочиться, так що залишається стежити, наскільки памперс наповнений.

Наведені цифри — не абсолютні. Наповнення в будь-якому випадку відстежують, адже у малюків, особливо новонароджених, свої особливості.

Чим далі, тим більше досвіду батьки купують у такій процедурі — проводити її стає простіше.

Відмінності денного та нічного режимів

Зазвичай дитини радять не турбувати під час нічного сну. Необхідність перемінити підгузок — одне з небагатьох винятків. Тим більше що можна самостійно перевірити, чи потрібна заміна, не будячи малюка. Робити це варто кілька разів за ніч.

Маючи певну вправність, можна зняти старий підгузник і надіти новий, не розбудивши дитини. Найскладніше зробити це, якщо виріб переповнилося або присутній кал: потрібні додаткові гігієнічні процедури.

Як поміняти підгузник і ніде не помилитися?

Для батьків, у яких раніше не було досвіду в догляді за дітьми, на перших порах виникають труднощі. Але сам по собі процес не так вже складний:

 • коли міняти памперс і мити дитину вже пора, готують столик;
 • підготовляють, крім нового підгузника, вологі серветки (без спирту) або дитяче мило, крем або присипку, рушник;
 • набирають в таз або іншу ємність теплу воду;
 • ретельно миють і сушать руки, перш ніж брати дитину;
 • за щиколотки піднімають сідниці малюка, витягують старий памперс, згортають його і викидають;
 • протирають дитини вологими серветками або підмивають теплою водою з милом — важливо уникати надлишку мила, щоб не порушити дитячу мікрофлору;
 • промакивать шкіру рушником, оскільки вона дуже ніжна, її краще не терти сильно;
 • якщо є можливість, дають шкірі подихати;
 • присипають її або змащують кремом, а потім надягають новий підгузник.

Чи впливає стать дитини на зміну підгузників?

Раніше виробники цих одноразових виробів не враховували анатомічні відмінності, з-за яких новонароджені хлопчики і дівчатка роблять сечовипускання з різною частотою. Тепер в магазинах є памперси, рекомендовані для дітей різних статей. Всмоктуючий шар у них розташовується по-різному: для хлопчиків — вище ближче до живота; для дівчаток — навпаки, нижче. Також в «чоловічий» версії памперса є невеликий простір попереду.

Якщо купити виріб без урахування статі, то малюк буде відчувати себе гірше, а підгузник швидше наповниться і з більшою ймовірністю протече. Так що вибирати товар потрібно уважно. Проте в тому, скільки разів на день міняти памперс, стать не відіграє ролі — важливі тільки індивідуальні особливості.

А ось на що підлогу дійсно впливає, так це на саму процедуру заміни.

Хлопчики

Перш ніж знімати підгузник, розстібають липучки і чекають близько хвилини на випадок раптового сечовипускання. Якщо його не сталося, геніталії при заміні памперса прикривають на всяк випадок серветкою.

Частина інтимної області вважається проблемним в плані догляду: її потрібно протирати окремо, обережно піднявши мошонку.Застібаючи новий підгузник, попередньо направляють пеніс вниз.

Дівчатка

Важливо не помилитися при підмиванні, щоб не допустити забруднення на шкірі.  Інтимну зону протирають у напрямку від геніталій до заднього проходу, приділяючи увагу складкам на шкірі.

Якщо випустити з уваги бруд і тим більше калові маси, виникне ризик подразнення шкіри, запалення.

Важливо до всього підходити індивідуально, особливо в самому ніжному віці.  Комусь із немовлят вистачає п'яти памперсів в день, а кому-то і десяти виявляється мало.

Зміна підгузника новонародженого знадобиться частіше, якщо шкіра схильна до подразнення.  У такому випадку потрібно подовжити «повітряні ванни».  Всі ці заходи забезпечать малюкові здоров'я і комфорт.

Всі статті, розміщені на сайті і які стосуються медичної тематики, не є альтернативою консультації лікаря, а також не вважаються підставою для постановки діагнозу і призначення терапії. Весь контент сайту надано виключно в якості довідкових матеріалів, мета яких – зробити відвідувачів більш обізнаними, проте кожен повинен розуміти, що на підставі розміщених даних неможна діагностувати у себе хвороби і, тим більше, лікувати їх без відома лікаря. Адміністрація сайту та автори матеріалів, розміщених на ньому, не несуть відповідальності за будь-які негативні наслідки, які спричинить за собою самовільне теоретичне і / або практичне застосування наданої інформації.

totop