Прорізування зубів: ознаки і симптоми

Прорізування зубів: ознаки і симптоми

Зміст статті

Ознаки прорізування зубів

Симптоми прорізування зубів

Коли звернутися до лікаря

Які молочні зуби з'являються першими?

Діаграма та порядок появи молочних зубів

Що робити щоб заспокоїти дитину

Намиста прорізування зубів

Лікарські засоби від болю при молочних зубах

Турбота про молочних зубах

Потрібні вашій дитині фторовмісні добавки?

Перший зуб - велика подія в ранньому віці вашої дитини, але може визвати незручності. Чим більше ви знаєте про прорізуванні зубів, тим краще ви можете допомогти дитині впоратися з цим. Педіатр буде стежити за зубами вашої дитини на предмет карієсу до 1 року і вирішувати чи потрібно направляти до стоматолога. У дітей з більш низьким ризиком педіатр може продовжувати обстежувати зуби до 3 років.

Ознаки прорізування зубів

Коли справа доходить до термінів прорізування зубів, існує широкий діапазон нормальних. У деяких малюків прорізуються перші зубки дуже рано, близько 3 або 4 місяців, у той час як у інших дітей цей перший зубик, здається, займає набагато більше часу. Хоча середній перший зуб прорізується в 4 або 7 місяців, деякі з'являються у віці 12 місяців або пізніше.

Перші зуби дитини використовуються для того, щоб кусати їжу, а також іграшки та пальці. Коли з'являються корінні зуби, протягом 2 років, тоді малюк вже починає жувати та пережовувати. До цього діти в основному використовують ясна для розмелювання їжі.

Симптоми прорізування зубів

Симптоми не однакові для кожної дитини, але вони можуть включати в себе:

 • опухлі, ніжні ясна;
 • метушливість і плач;
 • трохи підвищена температура (більше 38.5 ºC);
 • бажання гризти або жувати тверді речі;
 • багато слину;
 • зміни в їжі або сні.

Процес може бути болючим, але зазвичай це не робить дітей хворими.

Коли звернутися до лікаря

Коли звернутися до лікаря

Слабка лихоманка або м'який рідкий стілець, супроводжуваний слюнотечными, ніжними яснами, ймовірно, є прямим прорізуванням зубів. Але дитина може бути вялою і хворіти, тому стежте за появою таких ознак:

 • Знеболювальне не приносить полегшення.
 • Лихоманка висока, вище 40ºC, або її не можна контролювати за допомогою ліків.
 • Дитина, здається, відчуває сильну біль, або він надзвичайно дратівливий або млявий.
 • Симптоми тривають більше двох або трьох днів.
 • Діарея дуже водяниста або містить кров.
 • У дитини блювота.
 • Висипи на тілі.

Це не нормальні ознаки прорізування зубів. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо дитина має їх.

Які молочні зуби з'являються першими?

У багатьох дітей перші передні нижні зуби (також відомі як нижні центральні різці) з'являються першими, приблизно через 6-10 місяців. Але також нормально, що верхні передні зуби (або верхні центральні різці) з'являються приблизно в один і той же час, через 8-12 місяців.

Діаграма та порядок появи молочних зубів

Ось коли потрібно стежити за первинними зубами вашої дитини і в якому порядку вони приблизно дебютують:

 1. Нижній центральний різець: 6-10 місяців.
 2. Верхній центральний різець: 8-12 місяців.
 3. Верхній бічний різець: 9-13 місяців.
 4. Нижній боковий різець: через 10-16 місяців
 5. Верхній Перший Моляр: 13-19 місяців.
 6. Нижній перший моляр: 14-18 місяців.
 7. Верхні ікла або ікла: 16-22 місяців.
 8. Нижнє ікло або ікло: 17-23 місяця.
 9. Нижній другий моляр: через 23-31 місяць.
 10. Верхній другий моляр: 25-33 місяців.

Що робити щоб заспокоїти дитину

Що робити щоб заспокоїти дитину

Те, що працює заспокоює дитину ваших знайомих, може не спрацювати для вас. Можливо, вам доведеться спробувати різні речі, щоб допомогти вашому малюку відчути себе краще.

Часто щось холодне в роті вашої дитини допомагає. Спробуйте холодну соску, ложку, чистий шматок вологої тканини, тверду (не рідку) охолоджену іграшку для прорізування зубів або кільце. Деякі експерти кажуть, що заморожені іграшки для прорізування зубів занадто холодні і можуть пошкодити рот дитини. Обов'язково промивайте зубні іграшки, після того, як дитина їх використає.

Немовлята - особливо ті, в яких прорізуються зуби - люблять жувати. Можна дозволити дитині жувати стільки, скільки хоче. Просто переконайтеся в тому, що саме він або вона вкладає в рот, і що це безпечно та чисто.

Твердий несолодкий прорізувач зубів може бути втішним. Якщо ваша дитина доросліша 6-9 місяців, ви також можете дати прохолодну воду з чашки.

Ви також можете масажувати ясна малюка, акуратно потерши їх чистим пальцем. Якщо зуби ще не з'явилися, ви можете дозволити дитині гризти палець.

Якщо ви годуєте грудьми, спробуйте опустити пальці в прохолодну воду і масажувати ясна дитини перед кожним годуванням. Це може перешкодити йому кусати ваш сосок під час годування.

Намиста для прорізування зубів

Намиста для прорізування зубів

Можливо, ви чули, що бурштин для прорізування зубів та намисто звільняє від болю. Це не доведено, і лікарі кажуть, що використовувати його не дуже хороша ідея.

Фахівці з дитячого здоров'я не рекомендують використовувати зубні намиста. Вони небезпечні: можуть задушити дитину. Малюк може вдавитися, якщо намисто зламається, і проковтне його.

Якщо ви вирішите використовувати один елемент намиста, переконайтеся, що:

 1. Покладіть його на зап'ясті або кісточку, а не на шию.
 2. Завжди стежте за своєю дитиною, коли він її носить.
 3. Приберіть його, коли ви не куди-то йдіть і не спостерігаєте за дитиною, навіть протягом дуже короткого часу.

Лікарські засоби від болю при молочних зубах. Медицина прорізування зубів

Фахівці кажуть, що жування холодного зубного кільця або мочалки може допомогти в ослабленні запалення. З тієї ж причини вони кажуть, що ібупрофен більш ефективний, ніж ацетамінофен який полегшує біль і лихоманку, тому що «ібупрофен володіє кращими протизапальними властивостями». Важливо не перевищувати рекомендовану дозу, а деяким дітям потрібно тільки знеболюючі вночі, щоб допомогти всім спати.

Ліки, які ви втираєте в ясна вашої дитини, щоб зупинити біль при прорізуванні зубів, можуть не допомогти, вони швидко змивається у роті.

Тримайтеся подалі від покупки без рецепту зубних гелів і рідин, особливо до складу яких входить бензокаїн. FDA каже, що цей інгредієнт не слід давати дітям віком до 2 років. Він може викликати рідкісні, але серйозні побічні ефекти.

Невелика доза дитячого знеболюючого засобу, такого як ацетамінофен або ібупрофен, може допомогти вашій дитині. Але запитайте свого лікаря перш, ніж дати дитині будь-які ліки, і використовуйте його точно так, як говорить лікар.

Спочатку прорізування зубів може бути важким для вас і вашої дитини. Але згодом буде легше, оскільки ви навчитеся заспокоювати кожен новий зуб, який з'являється.

Турбота про молочні зуби

Турбота про молочні зуби

Те, що молочні зуби не постійні, не означає, що вони не важливі. Щоб запобігти карієсу і зберегти зуби дитини здоровими, треба регулярно чистити, давайте поживні продукти і напої з низьким вмістом цукру. Уникайте спільного використання ложок або іншого посуду, щоб бактерії в роті не затримувалися, не могли поширюватися і викликати розпад.

Заплануйте перше відвідування стоматолога вашої дитини до того часу, коли у нього з'явиться перший зуб або йому виповниться рік, в залежності від того, що настане раніше. Хоча педіатри і стоматологи спочатку рекомендували, щоб ви не починали з фторвмісниї зубної пасти, поки він не зможе випльовувати її. Американська академія педіатрії (AAP) тепер каже, що потрібно починати з крихітного мазка фторовмісної зубної пасти (розміром з рисове зерно) і поступово доводити до розміру гороху, щоб могли добре його виплюнути, у віці близько 2-3 років.

Чи потрібні вашій дитині фторовмісні добавки?

Ймовірно, немає необхідності доповнювати вітамінами фтору. Немовлятам у віці до 6 місяців не потрібні добавки з фтором, а дітям старшого віку це потрібно тільки в тому випадку, якщо місцеве водопостачання не фтороване, або якщо ви даєте малюку воду в пляшках, яка не містить фтору. У будь-якому випадку, уточніть у свого педіатра.

Всі статті, розміщені на сайті і які стосуються медичної тематики, не є альтернативою консультації лікаря, а також не вважаються підставою для постановки діагнозу і призначення терапії. Весь контент сайту надано виключно в якості довідкових матеріалів, мета яких – зробити відвідувачів більш обізнаними, проте кожен повинен розуміти, що на підставі розміщених даних неможна діагностувати у себе хвороби і, тим більше, лікувати їх без відома лікаря. Адміністрація сайту та автори матеріалів, розміщених на ньому, не несуть відповідальності за будь-які негативні наслідки, які спричинить за собою самовільне теоретичне і / або практичне застосування наданої інформації.

totop