Правильний вибір зубної пасти для дітей

Правильний вибір зубної пасти для дітей

Насамперед, чому чищення зубів так важливе для дітей? Це має величезне значення, так як гігієна порожнини рота в молодому віці є одним з найважливіших факторів запобігання карієсу і хвороб у дорослому віці. Але мова йде не тільки про формування хороших звичок. Насправді, карієс є єдиним найбільш поширеним хронічним захворюванням у дітей віку - 6-11 років! Щоб дати вам уявлення про його поширеність, дослідження показують, що «він приблизно в п'ять разів частіше, ніж астма». При регулярному чищенні зубів цьому хронічному захворюванні можна повністю запобігти.

Як вибрати зубну пасту дитині?

Отже, почнемо з профілактики! Вибір правильної зубної пасти для вашої дитини є першим кроком у забезпеченні здорової гігієни порожнини рота. Важливо вибрати зубну щітку відповідного розміру і живильну, очищувальну марку зубної пасти. З такою великою кількістю продуктів на ринку це рішення може бути непосильним завданням.

У чому різниця між марками зубних паст?

Через те, що на ринку так багато зубних паст, вибір необхідної може бути складним. Більшість марок містять абразивні інгредієнти, які допомагають видалити плями і зубний наліт. Основна відмінність між марками буде полягати в кількості фтору, товщині пасти і смакових якостях.

На упаковці зубної пасти шукайте знак схвалення Американської стоматологічної асоціації (ADA). Деякі марки містять лаурилсульфат натрію (SLS на упаковці), який може викликати виразки в роті у деяких дітей.

Кількість зубної пасти для дітей

Кількість зубної пасти для дітей

Вік дитини важливий коли мова заходить про вибір зубної пасти. Перед появою перших зубів необхідно почати доглядати за порожниною рота. Щоб видалити бактерії і частинки їжі, акуратно протріть чисту вологу тканину у роті вздовж верхньої і нижньої ліній ясен.

У немовлят з півроку починають прорізатися молочні зуби, а у віці до 1-2 років їх стає більше, тому необхідно встановити режим чищення. Молочні зуби важливі для жування, вироблення мови й правильного розвитку щелепи. Також вони грають роль в розташуванні і вирівнюванні постійних зубів. Догляд за ротовою порожниною, а також чищення молочних зубів допомагає запобігти руйнуванню зубів, захворюванню та запалення ясен і неприємний запах з рота. У цьому віці потрібно підібрати дитині пасту без фтору і використовувати щітку з м'якою щетиною.

Фтор допомагає запобігти карієс, але він може бути токсичним при проковтуванні великих кількостей. Маленькі діти можуть ковтати зубну пасту, тому що вона має приємний смак. Використовуйте невелику кількість (розмір одного зерна рису), поки дитина не досягне трирічного віку. Занадто багато фтору також може бути шкідливим для молодих молочних зубів. Цей стан називається флюорозом зубів.

Діти 3-5 років можуть почати використовувати зубну пасту, яка містить фтор. При виборі шукайте логотип ADA (Американська стоматологічна асоціація) і вибирайте смак, що подобається вашій дитині. Ваші діти повинні чистити зуби два рази в день протягом двох хвилин. Замінюйте їх зубні щітки кожні кілька місяців або коли щітина починає виглядати зношеною і не стояти прямо. Допомагайте своїм дітям чистити зуби і доглядайте за ними, поки вони не зможуть це робити самостійно кожен день протягом необхідного часу. Нанесіть горошину на м'яку зубну щітку, через одну - дві хвилини чищення запропонуйте дитині виплюнути. Якщо проковтнути невелику кількість зубної пасти, не турбуйтеся. Це нормально і припиниться з часом.

Допомагайте своїм дітям чистити зуби

Чутливість зубів

Чутливі зуби можуть бути викликані гарячою, холодною, солодкою, кислою їжею та напоями. Чутливість також може бути викликана занадто сильною чищенням зубів, розтиранням, відбілюванням, віком, зубним нальотом, захворюванням ясен. Якщо у вашої дитини чутливі зуби, відвідайте стоматолога, щоб точно визначити причину і запитайте, яку зубну пасту він або вона рекомендує.

Тепер, коли ви знаєте як вибирати зубну пасту дитині, можете прийняти мудре рішення, щоб зробити правильний вибір.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею зі своїми друзями в соц. мережах, тим самим ви легко можете її знайти і прочитати в разі необхідності.

Всі статті, розміщені на сайті і які стосуються медичної тематики, не є альтернативою консультації лікаря, а також не вважаються підставою для постановки діагнозу і призначення терапії. Весь контент сайту надано виключно в якості довідкових матеріалів, мета яких – зробити відвідувачів більш обізнаними, проте кожен повинен розуміти, що на підставі розміщених даних неможна діагностувати у себе хвороби і, тим більше, лікувати їх без відома лікаря. Адміністрація сайту та автори матеріалів, розміщених на ньому, не несуть відповідальності за будь-які негативні наслідки, які спричинить за собою самовільне теоретичне і / або практичне застосування наданої інформації.

totop