Правила эффективного микширования в наушниках

Правила ефективного мікшування в навушниках

Правила ефективного мікшування в навушниках

Кажуть, що використання навушників при микшировании музики значно погіршує звук. Нібито спотворюють звук, слух втомлюється набагато швидше і вже важче оцінювати трек об’єктивно. Подібні судження породжують помилково думка про те, що навушники – зло в роботі мікшера.

Насправді навушники – корисний та важливий інструмент. Звичайно, в цьому питанні є свої недоліки, але їх переваги з лишком переважують недоліки.

Навушники, скажімо так, ізолюють нас від навколишнього середовища. Між лівим і правим каналами немає перехресної подачі: інформація лівого каналу завжди залишається зліва, інформація правого каналу завжди залишається справа. Такий поділ робить мікс в навушниках зовсім чистим, неприродним. Відсутність кроссфіда та розв’язки каналів призводить до невірної оцінки всієї картини міксу. З цієї причини досить легко вбити стерео при мікшуванні музики в навушниках, але навушники не є джерелом проблем з мікшуванням.

Навушники допомагають відслідковувати дрібні деталі та недоліки звуку, але вони викликають деякі проблеми, наприклад, неприродно широке стерео, перекручена частотна характеристика й відсутність перехресної передачі між лівим иа правим вухом. Хоча професійні музиканти, інженери та продюсери часто працюють з навушниками.Отже, ось кілька порад про те, як створити чудовий мікс за допомогою навушників:

Використовуйте якісні навушники

Використовуйте якісні навушники

Незважаючи на переваги підготовленої кімнати та високоякісної студійної акустики, насправді якісні навушники не гірше для мікшування музики, ніж монітори ближнього поля. Професійні студійні навушники розроблені з урахуванням потреб музикантів та звукорежисерів – використовувані матеріали й компоненти спеціально підібрані таким чином, щоб слух стомлювався якомога повільніше навіть під час тривалої роботи.

Краще використовувати відкриті, задні навушники. Навушники закритого типу відмінно підходять для запису вокалу, оскільки вони запобігають витік звуку. Однак вони також зберігають тиск всередині навушників, створюючи помилкові низькі частоти. Хоча цей бас робить прослуховування більш привабливим, він також спотворює ваше сприйняття частотної характеристики.

Використовуйте допоміжні плагіни

При роботі з навушниками необхідно враховувати деякі фактори. У природному середовищі ми сприймаємо все звуки двома вухами, це дозволяє нам точно локалізувати об’єкт в просторі в нашій голові, звукову картину. При прослуховуванні звуку через навушники лівий і правий канали повністю розділені. Якщо якийсь звук йде тільки з лівого каналу, то праве вухо його не чує. Це неприродно. При прослуховуванні на моніторах цього не відбувається. З цієї причини професіонали часто скептично ставляться до мікшуваня і мастерингу в навушниках.Але тепер є ряд плагінів, які роблять звук в навушниках більш природним.

Модулі, такі як Audified MixChecker, Oscillot Perspective і ToneBoosters Isone, імітують звук автомобіля, ноутбука, стереосистем і динаміків студійних моніторів, що корисно при микшировании треку в навушниках. Точність моделювання тут неможлива, але чекати її не потрібно: такі плагіни дають загальне уявлення про проблеми міксу і його звучанні на різних динаміках. Зрештою, емулятори заспокоять ваші нерви і підтвердять, що використання навушників не зіпсувало трек.

Використовуйте високоякісний підсилювач для навушників

Використовуйте високоякісний підсилювач для навушників

Підсилювач звуку пристрій допомагає посилити потенціал навушників. Прослуховування в навушниках без зовнішнього підсилювача схоже на перегляд телевізора без антени. Підсилювач розкриває всі деталі звуку.

Бережіть слух

Навушники швидше стомлюють слух. При прослуховуванні музики в навушниках вуха втомлюються набагато швидше, ніж при прослуховуванні через стереосистему або монітори. Однак невірно припускати, що слух затуманюється тільки в навушниках: слуховий апарат втомлюється незалежно від використовуваного джерела звуку. Незалежно від того, наскільки круті монітори в студії, прослуховування дуже близько до них і мікшування на занадто високій гучності викликають стомлення з тією ж швидкістю, що і навушники.

Висновок

Навушники є важливим інструментом в арсеналі будь-якого музиканта і звукорежисера, тому немає причин не мікшувати музику з ними. Реальність така, що навушники не повинні бути єдиним інструментом для мікшування треків – звуковий образ в них завжди потрібно порівнювати зі студійними моніторами. Однак до тих пір, поки ви не створите ідеальну команду співробітників для моніторингу і мікшування музики, навушники можуть бути незамінним помічником у відтворенні треків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.