Особливості вирощування томатів

Щодо нелегко виростити якісні томати, проте рослини винагородять вас урожаєм смачних овочів,   які можуть охоплювати літо і ранню осінь. Ви можете виростити власні саджанці томатів з насіння,   пророслих в приміщенні, або вибрати кілька сортів розсади в магазині. Помідори потребують не тільки в базового догляду,   правильне розташування відіграє важливу роль для того, щоб уникнути деяких проблем, які можуть перешкодити вирощуванню і   привести до появи певних захворювань.

Правильний інтервал

Правильний інтервал для рослин томата часто залежить від того, як ви їх вирощуєте.   Коли ви використовуєте кілочки або томатні клітини для забезпечення підтримки, залиште від 30 до 90 см простору між рослинами.   Коли ви не використовуєте опори, дозволяючи рослині спиратися на землю в міру їх зростання, залишайте 90-120 см між рослинами.   Якщо ви садите в ряди, залишайте від 90 до 120 см між рядами. Вам не потрібно витрачати садовий простір між помідорами.   Розгляньте можливість посадки в цьому місці швидкозростаючих ранніх культур, таких як салат або шпинат.   Ці рослини дозрівають і готові до збирання, поки ваші помідори не стануть досить великими, щоб затьмарити їх.

Близька відстань і зростання

Помідори - це люблячі сонце рослини, які найкраще себе почувають, коли отримують велику кількість сонця   протягом дня. Коли томати розташовані дуже близько, вони виростають високими і тягнуться до світла, розвиваючи довгі худі гілки,   які мають тенденцію бути слабкими. Міжвузля, місця на стеблах між листям, незвично довгі в цих умовах.   Скупченість заважає доступу рослин до сонця, листя маленькі, і квіткові групи повільно формуються.   В результаті, рослина дає менше плодів, що ставить під загрозу кількість вашого врожаю.

Харчування та близька відстань

Томати швидко ростуть, покладаючись на достатню кількість води і поживних речовин,   а також коли мають регулярне, збалансоване добриво (не надмірне). Ви можете додати гранульований тип з   повільним вивільненням для овочів в грунт під час посадки. Однак, якщо посадити занадто близько,   рослини томата конкурують за поживні речовини грунту, а також за воду в грунті.   Ця посилена конкуренція призводить до появи більш дрібних проростків зі світло-зеленим листям замість здорових яскраво-зелених.   Брак поживних речовин призводить до меншої кількості помідорів під час збору врожаю.

Шкідники та хвороби

Помідори схильні до деяких хвороб і шкідників, в тому числі великим зеленим гусеницям,   які поглинають листя і пізню гниль, що призводить до грибкового захворювання, яке викликає плямистість листя, і   в кінцевому результаті, гниття плодів томатів. Кращий спосіб боротьби з гусеницями - це вручну відібрати їх з нижнього боку листків,   що стає особливо важкою справою, коли рослини розташовані близько один до одного.   Невелика відстань також сприяє зростанню грибків в грунті і на рослинах, оскільки циркуляція повітря   сповільнюється через нестачу місця, і рослини повільніше висихають після дощу.