Різновиди гри у волейбол поширювалися приблизно з 1895 року. З того часу гра розвивалася, та саме в 1964 році цей вид спорту вийшов на свої перші Олімпійські ігри. У спорті тепер є глобальні послідовники з країн всього світу, професійно конкурентними. Вершиною професійного спорту є Олімпійські ігри, де кращі гравці демонструють свої навички.
Майданчик має прямокутну форму і розміри 18 на 9 м. Через майданчик проходить сітка висотою 2,43 метра для чоловіків та 2.24 для жінок, з м'ячем діаметром 8 дюймів і вагою від 9 до 10 унцій. Навколо ігрового майданчика є контур, і якщо м'яч відскочив поза зоною контуру, то команді суперника присуджується очко.
Мета і правила волейболу
Мета волейболу полягає в тому, щоб перекинути м'яч через сітку (використовуючи тільки ваші руки), направивши його в незахищену зону ваших противників, щоб м'яч зробив відскок від поля. Команда суперника повинна спробувати запобігти відскок м'яча, перш ніж повернути м'яч. Ігор розігруються в 3 або 5 партіях, і команда з більшістю виграних партій в кінці гри перемагає.
- Кожна команда складається з 6 гравців на корті й 6 запасних. Заміни можна використовувати протягом всієї гри, не більше шести разів, якщо замінений гравець повинен повернутися назад в гру, його можна замінити тільки тим гравцем, який його заміняв раніше.
- Кожен гравець займає позицію або в зоні атаки (поряд з сіткою), або в зоні захисту (в задній частині майданчика). Гравці обертаються за годинниковою стрілкою після кожної подачі м'яча, якщо перед цим була подача команди суперника.
- За одну партію кожна команда має до двох тайм-аутів по 30 секунд кожен. Після кожної партії кількість тайм-аутів скидається до двох, незалежно від того, скільки було використано раніше.
- Щоб заробити очко, м'яч повинен вдаритися об землю в межах виділеної ділянки на половині вашого супротивника. Ви також можете набрати очко, якщо ваш опонент не потрапив в окреслену секцію на вашій половині або ваш супротивник вдарив м'яч у сітку.
- Кожна команда має право вдарити по м'ячу три рази, перш ніж м'яч буде повернутий супернику. Гравець не може двічі вдарити поспіль. Якщо м'яч потрапляє на лінії кордону, то він вважається в грі.
- Оборонна команда може стрибнути і спробувати заблокувати м'яч, повертаючись на свою сторону майданчика. Якщо спроба блоку зроблена, і м'яч відскочив наполовину супротивників, тоді нараховується очко. Якщо після блоку м'яч відскакує на вашій половині або поза нею, то команда суперника отримує очко.
- У кожній грі розігрується 25 очок, і для перемоги повинен бути розрив два очки. Якщо рахунок досягає 24-24, гра продовжується до тих пір, поки одна з команд не випередить на 2 очки.
- Щоб виграти гру, ви повинні набрати більше очок, ніж ваші опоненти. Зазвичай розігруються 3 або 5 сетів, і переможцями стає команда, яка досягає найбільшої кількості виграних партій. Коли підсумок спірний, після 4 зіграних ігор, то остання партія грається до 15 очок.
Порушення правил волейболу
Порушення будуть вважатися при наступних причинах:
- Переступання через базову лінію при подачі м'яча.
- Перевищення часу на подачу, понад 8 секунд після свистка судді.
- Попадання м'яча в сітку (якщо м'яч потрапляє в сітку і перекидається, без допомоги гравців, на сторону суперника, така подача вважається успішною).
- Гравцям не дозволяється носити, затримувати в долоні або бігати з м'ячем.
- Гравці не повинні торкатися сітки якою-небудь частиною тіла. Якщо говорять, що сітка вдарила їх, а не навпаки, тоді це нормально.
- М'яч не може рухатися під сіткою.
- Гравці не можуть протягнути руку через сітку і вдарити по м'ячу.
- Пропуск та змішування порядку розставлення під час гри.
- Торкання м'яча понад трьох разів під час розіграшу (також вважається порушенням випадкове торкання).