Основи волейболу

Різновиди гри у волейбол поширювалися приблизно з 1895 року. З того часу гра розвивалася, та саме в 1964 році цей вид спорту вийшов на свої перші Олімпійські ігри. У спорті тепер є глобальні послідовники з країн всього світу, професійно конкурентними. Вершиною професійного спорту є Олімпійські ігри, де кращі гравці демонструють свої навички.

Майданчик має прямокутну форму і розміри 18 на 9 м. Через майданчик проходить сітка висотою 2,43 метра для чоловіків та 2.24 для жінок, з м'ячем діаметром 8 дюймів і вагою від 9 до 10 унцій. Навколо ігрового майданчика є контур, і якщо м'яч відскочив поза зоною контуру, то команді суперника присуджується очко.

Мета і правила волейболу

Мета волейболу полягає в тому, щоб перекинути м'яч через сітку (використовуючи тільки ваші руки), направивши його в незахищену зону ваших противників, щоб м'яч зробив відскок від поля. Команда суперника повинна спробувати запобігти відскок м'яча, перш ніж повернути м'яч. Ігор розігруються в 3 або 5 партіях, і команда з більшістю виграних партій в кінці гри перемагає.

1. Кожна команда складається з 6 гравців на корті й 6 запасних. Заміни можна використовувати протягом всієї гри, не більше шести разів, якщо замінений гравець повинен повернутися назад в гру, його можна замінити тільки тим гравцем, який його заміняв раніше.
  2. Кожен гравець займає позицію або в зоні атаки (поряд з сіткою), або в зоні захисту (в задній частині майданчика). Гравці обертаються за годинниковою стрілкою після кожної подачі м'яча, якщо перед цим була подача команди суперника.
  3. За одну партію кожна команда має до двох тайм-аутів по 30 секунд кожен. Після кожної партії кількість тайм-аутів скидається до двох, незалежно від того, скільки було використано раніше.
  4. Щоб заробити очко, м'яч повинен вдаритися об землю в межах виділеної ділянки на половині вашого супротивника. Ви також можете набрати очко, якщо ваш опонент не потрапив в окреслену секцію на вашій половині або ваш супротивник вдарив м'яч у сітку.
  5. Кожна команда має право вдарити по м'ячу три рази, перш ніж м'яч буде повернутий супернику. Гравець не може двічі вдарити поспіль. Якщо м'яч потрапляє на лінії кордону, то він вважається в грі.
  6. Оборонна команда може стрибнути і спробувати заблокувати м'яч, повертаючись на свою сторону майданчика. Якщо спроба блоку зроблена, і м'яч відскочив наполовину супротивників, тоді нараховується очко. Якщо після блоку м'яч відскакує на вашій половині або поза нею, то команда суперника отримує очко.
  7. У кожній грі розігрується 25 очок, і для перемоги повинен бути розрив два очки. Якщо рахунок досягає 24-24, гра продовжується до тих пір, поки одна з команд не випередить на 2 очки.
  8. Щоб виграти гру, ви повинні набрати більше очок, ніж ваші опоненти. Зазвичай розігруються 3 або 5 сетів, і переможцями стає команда, яка досягає найбільшої кількості виграних партій. Коли підсумок спірний, після 4 зіграних ігор, то остання партія грається до 15 очок.

Порушення правил волейболу

Порушення будуть вважатися при наступних причинах:

• Переступання через базову лінію при подачі м'яча.
  • Перевищення часу на подачу, понад 8 секунд після свистка судді.
  • Попадання м'яча в сітку (якщо м'яч потрапляє в сітку і перекидається, без допомоги гравців, на сторону суперника, така подача вважається успішною).
  • Гравцям не дозволяється носити, затримувати в долоні або бігати з м'ячем.
  • Гравці не повинні торкатися сітки якою-небудь частиною тіла. Якщо говорять, що сітка вдарила їх, а не навпаки, тоді це нормально.
  • М'яч не може рухатися під сіткою.
  • Гравці не можуть протягнути руку через сітку і вдарити по м'ячу.
  • Пропуск та змішування порядку розставлення під час гри.
  • Торкання м'яча понад трьох разів під час розіграшу (також вважається порушенням випадкове торкання).