Асана кішки, корови

Навіщо потрібна йога та з чого почати заняття

Навіщо потрібна йога та з чого почати заняття

Сьогодні йога вже так міцно увійшла в наше життя, що важко знайти людину, у якої б не було подання, хоча б смутного, про те, що це таке. Пози йоги покликані допомогти поліпшити самопочуття організму в цілому як в духовному плані, так і в фізичному.

Ця давня практика націлена на вдосконалення усвідомлення людини, в результаті чого йому відкриваються найпотаємніші таємниці світу. І позаймавшись всього один раз, ви зможете зробити величезний крок на зустріч до володіння своїм духовним та фізичним станом та управління своїх емоцій.

У чому полягає суть асани

Асани – одна з перших з восьми ступенів йоги Патанджалі. Розшифрувати поняття терміна «асана» можна так: це поза тіла, що призводить до руху та перерозподілу енергетичних потоків за рахунок стиснень, натягів, витягувань і напруг певних частин тіла. Виконання асан допомагає поліпшити активність і пластичність, витривалість, позитивно впливає на роботу серцево-судинної, дихальної, ендокринної і травної системи, зменшує тривожний стан, загострює увагу та пам’ять.

Кожна асана має свій особливий ефект на усвідомленість, реакції та емоції. Головний акцент у виконанні асанов зроблений саме на статичність, тому що таким чином ви формуєте звичку бути дисциплінованим. Пам’ятайте, що всі частини тіла взаємопов’язані і впливають один на одного. Ваша поза повинна бути збалансованою та комфортною для вас.

Основні правила при занятті йогою

Основні правила при занятті йогою

 1. Одна з основних завдань в йозі – навчитися володіти центром ваги. Не володіючи цим знанням, виконання складних вправ може вам нашкодити.
 2. Новачкам слід виконувати головні асани йоги з найбільш простих, звичних позицій стоячи, сидячи і лежачи. Незважаючи на простоту вправи, вони є базовими.
 3. Зайві навантаження не потрібні. Якщо у процесі занять у вас виникне відчуття втоми в тілі або розумі – потрібно зупинитися. Приділяйте достатньо часу відпочинку, не поспішайте навантажувати організм, дайте йому можливість звикнути до навантажень.
 4. Заздалегідь облаштуйте місце тренування. Знайдіть підлогове покриття, підберіть одяг, яка не сковує рухи і постарайтеся продумати обстановку, в якій вас ніхто не буде відволікати.
 5. Займатися йогою вдома комфортно, тому що ви можете взяти паузу в будь-який зручний для вас момент. Продумайте, як часто ви зможете приділяти час занять йогою. Регулярність допоможе налаштуватися на позитивні заняття.
 6. Не рекомендується приступати до заняття одразу після вживання їжі. Добре підійдуть ранкові години до сніданку або вечірній час до вечері.
 7. Досліджуйте своє тіло в кінці занять. Відчуйте, присутні напружені, болючі відчуття, чи отримали ви задоволення від вправ. Охарактеризуйте своє самопочуття: втома або, навпаки, приплив сил, натхнення і активність. Якщо ви відчуваєте тіло легким і підтягнутим, відчуєте бадьорість, значить, ви все зробили правильно, і заняття пішли вам на користь.
 8. Повний комплекс поз йоги повинен бути гармонійним і завершеним, тоді користь від занять зростає в рази.
 9. Практикуйтеся. Техніка виконання асан вимагає регулярного повторення. Рекомендується щодня виконувати вправи протягом 15-20 хвилин.

Дотримання безпеки на заняттях йогою

Тренуватися необхідно з урахуванням вказівок, і тоді можна досягти успіху, а якщо заняття проходять неохоче, несвідомо і неправильно, очікувати позитивних результатів не варто. Деякі основні асани для початківців вимагають спеціального підходу, тренувань і підготовки організму до такого навантаження, а інші зовсім можуть завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю. А якщо у вас є які-небудь хронічні захворювання, виконання деяких вправ може бути небезпечним для організму.

Якщо ви сумніваєтеся, чи можна вам займатися йогою, або у вас є які-небудь протипоказання, слід обов’язково обговорити ваші сумніви з кваліфікованим інструктором або лікарем: іноді не потрібно повністю виключати асану з практики, а лише зменшити час перебування в ній.

З чого почати заняття йогою

Виконання рухів складається з регулярного виходу з однією асани в наступну. Хоча базові асани йоги можуть на перший погляд здатися однотипними, тим не менш вони наповнені внутрішнім динамізмом. Йогу не слід плутати зі звичними фізичними вправами. Основна відмінність – це те, що в процесі їх виконання тіло часто змінює своє положення і залишається в такій позі якийсь час. В процесі витримки цієї паузи відбувається тиск на закінчення нервової системи, за рахунок чого і відбувається основне оздоровлення організму.

Освоєння даних технік досконало послужить відмінним фундаментом для засвоєння наступних етапів йоги:

 1. Поза гори. Постарайтеся стопи притиснути до підлоги. Руки можуть бути розташованими в будь-якому напрямку. Поза гори
 2. Асана пса з опущеною мордою. Ця асана – одна з основоположних у йозі. Для її виконання потрібно нахилитися і поставити руки на розправлені долоні. Потім підняти таз якомога вище і відступити п’ятами тому. Асана пса з опущеною мордою
 3. Асана молящогося. Релаксуюча поза, стоячи на двох ногах, руки зібрані перед собою в намисто. Асана молящогося
 4. Асана квітки лотоса. Сідайте на килимок. Необхідно розмістити праву ногу на ліве стегно, а ліву ступню нагору праворуч. За допомогою цієї пози можна вивести з організму токсини і хвороби. Асана квітки лотоса
 5. Асана лелеки. Станьте рівно, плечі опустіть. Ноги повинні бути напружені при виконанні вправи. Не розводячи коліна, починайте згинатися і залишати максимально пряму спину. Ефект цієї асани ви відчуєте на всьому організмі. В першу чергу ця асана корисна для спини. Асана лелеки
 6. Асана кішки, корови. Встаньте на карачки, на вдиху округляйте хребет, а на видиху максимально прогинайте спину. Роблячи видих, піднімайте голову вгору. При цьому погляд спрямовується до неба. Асана кішки, корови
 7. Асана дерева. Необхідно стати в Позу гори, а потім не поспішаючи, але впевнено піднімати ногу (будь-яку) і поставити її на тильну сторону інший, як можна вище. Асана дерева
 8. Асана відпочинку (шавасана). Слід завершувати виконання вправ цією позою. Покладіть своє тіло на підлогу. Розпустіть свої м’язи, розслабтеся і намагайтеся дихати рівно і спокійно. Деякі майстри радять виконувати Шавасану після кожної вправи. Асана відпочинку (шавасана)

В кожну програму йоги необхідно обов’язково включати періоди відпочинку. Вам слід робити паузи протягом заняття, розслабитися після його закінчення, постаратися ні про що не думати.

Асани для новачків (вправи, представлені вище), оптимально виконувати в ранковий час доби. Вони не зажадають багато часу, а разом з бадьорить душем і легким сніданком можуть зарядити вас енергією на цілий день. Весь процес тренування вимагатиме у вас мінімум часу, а користь для здоров’я нададуть неоціненну.

Якщо виявляти терпіння і наполегливість, основні асани в йозі, обов’язково почнуть виходити все краще з кожним разом, а далі вас чекає приємний бонус: ваша свідомість почне отримувати психоемоційне розвантаження. А це найважливіша умова для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.