Йога для жінок: особливості та користь

Йога для жінок: особливості та користь

Питання про те, чим корисна йога для жінок, не так давно знайшов масову популярність. По-перше, спочатку це була виключно духовна практика, поширена серед вузького кола людей. По-друге, багато хто були впевнені, що вона підходить лише чоловікам.

Оману розвіяли представниці прекрасної статі, які, діючи як першовідкривачі, показали всім, що йогічні заняття корисні не тільки чоловікам, але й жінкам; сприяють і духовному зростанню, і фізичному розвитку.

Корисні ефекти для здоров'я — це не тільки усунення одних фізіологічних проблем і запобігання інших. Це набуття особистої гармонії, вміння долати стреси, збереження психологічного та емоційної рівноваги. Таким чином, користь йоги для жінок виявляється комплексної, різнобічною.

Основні особливості жіночої йоги

Основні особливості жіночої йоги

Це напрямок особистого розвитку і для юних дівчат, і для жінок зрілого віку набуває ряд характерних рис. Ось ключові з них:

 • Дихальним вправам приділяється підвищена увага, оскільки правильне дихання — основа всього іншого;
 • заняття, внаслідок яких тіло стає більш гнучким, а м'язи краще розтягуються, також пріоритетні;
 • силові вправи традиційно вважаються більш «чоловічими», деякі представниці прекрасної статі включають їх в свою програму — це не заборонено, це просто робиться на розсуд;
 • пози підбираються таким чином, щоб незалежно від віку і загального стану зберігати зручність, не відчувати дискомфорту;
 • багато вправи йоги для жінок спеціально роблять менш тривалими — статика в підсумку займає менше місця, загальне фізичне напруження скорочується;
 • переходи між окремими фігурами відбуваються неквапливо, без різких ривків;
 • руху в цілому робляться м'яко — так, щоб це не вимагало великих фізичних зусиль.

В ідеалі необхідно для всіх підбирати програму занять окремо, враховуючи вік, статура, рівень підготовки, стан здоров'я та інші фактори.

Переваги йоги для жіночого організму

Переваги йоги для жіночого організму

Фахівці, спираючись на дослідження і статистику, виділяють кілька напрямків, в яких розвивається організм при заняттях йогою.

Гнучкість підвищується

Багато асани спочатку продумані таким чином, щоб можна було відносно швидко, без надмірних зусиль, поліпшити показники гнучкості. Для цього важливо займатися регулярно, суворо дотримуючись передбачені вимоги.

М'язи стають міцнішими

Зазвичай стандартні силові вправи припускають роботу з тренажерами та іншим інвентарем. Йогічні практики гарні ще й тим, що для занять додаткове спорядження не потрібно. Достатньо лише відповідних умов і відповідного настрою.

Кровопостачання нормалізується

Сучасний спосіб життя має багато побічних ефектів. Застій крові і порушення кровотоку призводять до того, що всередині клітин утворюються шлаки, у кров потрапляє менше кисню, мозок і інші органи працюють гірше. Тут особливо корисні асани, які виконуються в положенні вниз головою — завдяки їм органи краще забезпечуються киснем і ефективніше працюють.

Вдається знайти гармонію

Багато плюси йоги для жінок стають особливо помітними для тих, хто починає заняття, переживаючи особисту кризу або зіткнувшись зі стресом. Йогічні практики, як це офіційно визнано, здатні зробити людей щасливішими, допомогти їм розслабитися і заспокоїтися.

Багато асани допомагають справлятися з емоційними перепадами, поганим настроєм, дисгармонією між тілесними відчуттями і психологічними переживаннями. Окремої уваги заслуговує йога для майбутніх мам, якою займаються жінки в період вагітності, дбаючи про гармонію для себе і для майбутньої дитини.

Втрачається зайва вага

Втрачається зайва вага

Мова не йде про те, що йога якимсь надприродним чином усуває надлишок ваги. Але є кілька цілком обґрунтованих причин, за якими прийти до нормальної ваги стає простіше:

 • Практикуючи йогу, багато стають ближче до правильного харчування і до усвідомлення того, наскільки здорова їжа важлива для організму;
 • стабілізуючи душевний стан, люди рідше виявляються схильні переїдати, а вже тим більше не «заїдають» стрес фастфудом;
 • окремі асани дуже добре сприяють тому, щоб організм боровся з целюлітом і відкладеннями жиру.

Таким чином, йога для здоров'я жінки виявляється особливо корисною ще й тоді, коли потрібно боротися із зайвою вагою.

Поліпшується постава

Неправильна постава — це не тільки зовнішня непривабливість, настільки лякає багатьох. Це ще і больові відчуття в грудях і спині. Це порушення пульсу і дихання. Заняття йогою допомагають не допускати подібних побічних ефектів, оскільки покращують поставу в цілому.

Підвищується імунітет

Від того, наскільки добре працює імунна система, залежать самопочуття і стан інших органів. Імунітет — це природний захист організму від збудників хвороб: бактерій, вірусів, паразитів. І щоб цей захист працювала краще, деколи достатньо лише кілька хвилин на день приділяти йоги.

Коли слід обмежувати заняття

Обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб виключити наявність протипоказань.Зокрема, йогою не слід займатися, якщо виявлені:

 • Важкі хвороби серцево-судинної системи;
 • злоякісні онкологічні захворювання;
 • гіпертонія (на другий чи третій стадії);
 • черепно-мозкові травми;
 • психічні порушення;
 • травми хребта.

Тимчасово обмежити заняття варто, якщо:

 •  Шлунок явно переповнений;
 • загострене хронічне захворювання;
 • температура тіла сильно підвищилася;
 • йде післяпологовий період (три місяці);
 • організм відновлюється після операції;
 • рясніше звичайного виділяється менструальна кров.

Володіючи комплексним корисним ефектом, йога для дівчат і жінок здатна поліпшити і фізичне, і психологічне здоров'я.  Організм починає працювати стабільніше, емоційний стан поліпшується, з'являється внутрішня гармонія.

totop