Йогда для початківців

Йогда для початківців

Ласкаво просимо новачків!

Коли ви новачок в йозі, вам може бути страшно й важко точно знати, де і як почати. Наше керівництво з йоги для початківців було створено спеціально для вас, щоб дати вам поради і рекомендації, які знадобляться, щоб почати успішну практику йоги. Щоб забезпечити ваш успіх, ми настійно рекомендуємо вам прочитати всю цю сторінку, перш ніж почати займатися йогою.

Що таке йога?

Йога - це велика колекція духовних технік і практик, спрямованих на об'єднання розуму, тіла і духу для досягнення стану просвітлення або єдності зі всесвітом. Те, що на Заході зазвичай називають «йогою», насправді є хатха-йогою, одним із багатьох шляхів йоги. Різні шляхи йоги підкреслюють різні підходи і методи, але в кінцевому підсумку призводять до однієї і тієї ж мети - об'єднання й просвіти. 

Хатха-йога досягає єднання духу-тіла за допомогою практики асан (пози йоги), пранаями (дихання йогою), мудрі (жести тіла) і шаткарми (внутрішнє очищення). Ці фізичні практики використовуються для очищення тіла і вирощування прани (життєвої енергії сили). Сучасна хатха-йога не підкреслює багато з цих езотеричних практик, а замість цього більше зосереджується на фізичних позах йоги.

Незалежно від того, які у вас цілі або наміри для початку практики, сама йога являє собою фантастичну форму розумових і фізичних вправ.

Чи підходить йога для вас?

Йога ні в якому разі не є виключною - можливість практикувати не має значення, скільки вам років, скільки ви важите, скільки заробляєте на життя, де живете, або яку релігію практикуєте. Йога доступна практично для всіх.

Якщо у вас є захворювання або нещодавня травма, може бути складно або небезпечно виконувати певні види вправ, певні пози і дихальні техніки. Звичайно, є альтернативи або модифікації, які можуть дозволити вам безпечно практикувати, і у багатьох поширених скарг є певні кошти йога-терапії. Якщо ви відновлюєтеся після травми або у вас погане здоров'я, ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем або іншим кваліфікованим медичним працівником перед початком практики йоги.

Ви можете відчувати деяку напруженість у м'язах живота у позі йоги, але не повинні відчувати біль, особливо в суглобах. Гостра або інтенсивна біль - це сигнал вашого тіла, щоб змусити вас зупинитись, відступити і заспокоїтися.

Якщо ви не в формі або вкрай негнучкі, ми рекомендуємо почати з легкої практики, поки ви не наберете силу і гнучкість для більш складних послідовностей. Завжди краще помилитися з обережністю та безпекою і підходити до йоги повільно і обережно.

Найкращий спосіб дізнатися, чи підходить вам йога, - це спробувати!

Як займатися йогою?

Починаюча йога, як правило, виконується босоніж на липкому килимку для йоги з додатковими підпорами. Рухи і пози вимагають одягу, який може розтягуватися і вільно рухатися разом з вашим тілом. Ви можете придбати одяг в спеціально призначених магазинах, але ви, ймовірно, зможете підібрати зручний одяг зі свого наявного гардероба, щоб почати займатися.

Для заняття йогою можна використовувати додаткові реквізити, найчастіше це ремені, блоки, подушки і валики. Вам не потрібно купувати їх відразу, так як ви можете легко замінити ці предмети шарфами і краватками, стопкою книг і подушками. Якщо ви будете відвідувати заняття в студії йоги, вони нададуть все, що вам потрібно.

Ваша перша практика йоги

Ми рекомендуємо вам почати з короткого й простого заняття і поступово нарощувати складність. Як тільки ви відчуєте себе комфортно з декількома основними позами для йоги новачка, ви можете включити їх у послідовність і продовжувати додавати більш складні пози. Переконайтеся, що ви вивчаєте і виконуєте основні компоненти практики йоги: дихання, медитацію, намір, асани і розслаблення.

Як часто треба займатися йогою?

Якщо ви можете практикувати йогу 3 або більше разів на тиждень, ви побачите значні поліпшення у вашій гнучкості, амплітуді рухів, силі, рівновазі, внутрішньому спокої і загальному самопочутті. В ідеалі ми рекомендуємо коротші і більш часті сеанси, тривалістю 20-45 хвилин, і в цілому 3-4 години протягом декількох днів. Займатися йогою менше цього часу все одно буде корисно, але ви побачите поліпшення протягом більш тривалого періоду часу. Як і більшість речей, чим більше часу ви присвятіть цьому, тим більше переваг ви отримаєте.

Переваги практики йоги

Переваги йоги практично безмежні! Практика допомагає розвивати здорові і хороші цінності, такі як дисципліна, чесність, відданість, самоаналіз, уважність і неприхильність. Йога дає вам можливість зробити усвідомлений вибір на користь більш здорового та повноцінного життя. Йога також допомагає вам:

 • Покращувати і підтримувати здоров'я м'язів, суглобів і органів.
 • Покращувати гнучкість, силу, витривалість, рухливість, діапазон рухів і рівновагу.
 • Зберігати свій розум здоровим і сильним.
 • Зменшувати стрес і сприяти розслабленню.
 • Отримати кращий нічний сон та зміцнити вашу імунну систему.
 • Запобігти таким захворюванням, як діабет, серцеві захворювання і аутоімунні розлади.
 • Вилікувати такі загальні болі, як біль в спині.
 • Збільшити щастя і благополуччя, і зменшити депресію.

 Які дії потрібно робити для поліпшення результату

Терпіння, прихильність, повторення і послідовність, є ключами до розвитку і прогресу в практиці йоги. Після того, як ви знайшли стиль, викладача і студію, яку відвідуєте, спробуйте наступні поради:

 • Регулярно відвідуйте заняття або домашню практику.
 • Збільште тривалість практики і кількість днів в тиждень, Ви практикуєте.
 • Чи відвідуєте семінари з йоги, які фокусуються на конкретних аспектах практики більш докладно.
 • Журнал про вплив послідовної практики йоги на ваше тіло, розум і серце.
 • Читайте і вивчайте, щоб дізнатися більше про йогу.
 • Знайдіть джерела натхнення.
 • Подружіться з йогою і вступайте в співтовариство йогів.
 • Прийміть йогічний спосіб життя.
totop