Догляд за грудьми під час годування

Догляд за грудьми під час годування

Коли ви збираєтеся народити дитину, ви можете очікувати, що ваше тіло зазнає деякі досить великі зміни. Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що ваші груди також зазнають безліч змін, навіть після того, як ваш малюк прибуде.

Багато жінок відчувають, що їх груди дуже чутливі на ранніх термінах вагітності. (Для деяких жінок це перший натяк на те, що вони вагітні). Якщо ваші груди болять і чутливі до дотиків, це нормально. Це загальний побічний ефект від усіх додаткових гормонів, що проходять через ваше тіло.

Зміни кольору грудей при вагітності

Гормони у вашій системі можуть змінити зовнішній вигляд ваших грудей під час вагітності. Багато жінок вважають, що ареола область навколо соска темніє під час вагітності. Це нормально. Колір може освітлити після того, як ви народите.

Ви можете помітити нові блакитні вени прямо під поверхнею шкіри грудей. Це теж нормально. Це відбувається тому, що організм підвищує кровопостачання ваших грудей, коли ви вагітні.

Повідомте лікаря про інших змінах шкіри.

Збільшення грудей при грудному вигодовуванні

Вам, ймовірно, знадобиться купити нові джинси, тому що ваші груди можуть збільшитися на один-два розміри, поки ви вагітні. Це може відбутися протягом першого триместру, коли тіло накопичує жирові запаси, або пізніше, коли готується до годівлі грудьми.

Якщо вам потрібні нові бюстгальтери, спробуйте бюстгальтери для вагітних, які пропонують комфорт і підтримку. Підбирайте такі, в яких зручно спати по ночах.

Розтяжки

Ваш живіт не єдине місце, де ви можете спостерігати розтяжки. Вони можуть з'явитися на ваших грудях, коли вона стає більше.

Розтяжки на грудях можуть також викликати свербіж шкіри. Зволожуючий засіб або лосьйон можуть заспокоїти свербіння, але немає продукту, здатного змусити розтяжки зникнути. Однак вони можуть зникнути після народження вашої дитини.

Поява молока після пологів

Ближче до кінця вагітності у деяких жінок починає витікати з грудей блідо-жовта рідина. Рідина називається молозивом, і це те, що у вашій грудній системі виробляється, щоб годувати дитину, поки йому не виповниться 2 або 3 дні. Після чого приходить грудне молоко.

Якщо тече з грудей, грудні прокладки можуть перешкодити вашому одязі та бюстика промокнути. Повідомте свого лікаря, якщо у вас є який-небудь інший тип виділення із сосків, це може бути не нормально.

Набухання молочних залоз

Коли вашому новонародженому буде кілька днів, ваші груди почнуть виробляти багато молока. Коли це відбувається, груди можуть опухнути від такої кількості молока, такий процес може бути болючим. (Це називається набухання або набуханням молочних залоз).

Як тільки ваша дитина з'їсть трохи молока, біль стихне, а з нею і набряк, поки не виробиться ще. Вашому тілу може знадобитися кілька днів або тижнів, щоб зрозуміти, скільки потрібно виробляти, виходячи з того, скільки їсть ваша дитина, перш ніж ви отримаєте деяке полегшення від цього циклу. Щоб приборкати біль від розбитості, покладіть на груди щось холодне або вологі серветки чи охолоджені листя капусти.

Якщо нагрубання не проходить, спробуйте робити масаж грудей і сосків. Попросіть когось, наприклад тата, щоб допоміг вам у цій справі. Масаж потрібно робити правильно, не треба сильно тиснути груди, вам не повинно бути боляче. Як правильно робити масаж грудей при грудному вигодовуванні, ви можете почитати в інтернеті або подивитися відео.

Буває, ваша дитина чіпляється за одну грудь, а з іншої тече молоко. Це нормально, і повинно траплятися рідше, чим довше ви будете годувати дитину. Якщо тече молоко, ви можете носити нагрудні прокладки щодня, щоб запобігти появі молочних плям на сорочці.

Зараз деякі лікарі "старої школи" досі рекомендують зціджувати (навіть через біль), коли груди наповнюється або між годуваннями. Це неправильно, якщо так робити, вироблення молока буде збільшуватися в надмірній кількості, так як організм пристосовується до такої процедури. Годуйте дитину частіше, коли він просить, прикладайте приблизно кожні 2-3 години, після того вам полегшає і поява молока нормалізується.

Поколювання та біль в сосках

Нормально відчувати поколювання в грудях, коли ви збираєтеся годувати дитину. Це реакція вашого тіла на підказки, що вашій дитині пора є. Приплив молока наповнює ваші груди, і потік може змусити їх поколювати. Згодом сильне поколювання має відчуватися менш інтенсивним.

Грудне вигодовування є природним, але мамі і малюкові потрібен час, щоб розібратися.  Якщо ваш малюк неправильно бере груди, він може сильно тягнути, засмактивать або кусати соски під час їжі, що в свою чергу призведе до появи тріщин і запалення. Для того щоб дитина правильно брала груди потрібно давати йому в рот сосок разом з ареолою. У деяких жінок соски маленькі, для цього можна використовувати спеціальні накладки.

Ви можете заспокоїти біль за допомогою крему для сосків або розтерти грудне молоко по сосках після того, як ваша дитина поїсть, а потім дати висохнути, щоб молоко вбралося. Якщо біль не припиняється, зверніться до педіатра за допомогою. Або до консультанта по грудному вигодовуванню, який вчить мам і дітей правильно годувати грудьми.

Мастит

Іноді може забитися молочний проток, що може призвести до інфекції, яку лікарі називають маститом. Ознаки включають жар, хворобливість і червоні смуги на грудях.  Область над забитим воздуховодом може бути гарячою на дотик.

Зверніться до свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас мастит. Він може перевірити, в чому проблема і чи потрібно приймати якісь ліки, щоб одужати.

Всі статті, розміщені на сайті і які стосуються медичної тематики, не є альтернативою консультації лікаря, а також не вважаються підставою для постановки діагнозу і призначення терапії. Весь контент сайту надано виключно в якості довідкових матеріалів, мета яких – зробити відвідувачів більш обізнаними, проте кожен повинен розуміти, що на підставі розміщених даних неможна діагностувати у себе хвороби і, тим більше, лікувати їх без відома лікаря. Адміністрація сайту та автори матеріалів, розміщених на ньому, не несуть відповідальності за будь-які негативні наслідки, які спричинить за собою самовільне теоретичне і / або практичне застосування наданої інформації.

totop