Чому не одружуються у високосний рік

Чому не одружуються у високосний рік

Вже не перше століття вважається, що високосний рік мало підходить для одруження. Хоча не всі знають, чому не одружуються у високосний рік, число весіль помітно знижується. Хтось і зовсім вважає, що шлюб, укладений у цей час, приречений на провал або на постійні сварки.

Звичайно, багато в чому високосні і невисокосные роки відрізняються один від одного: точно так само відбуваються різноманітні події, люди знайомляться один з одним, працюють і відпочивають, сваряться і миряться. Чим же викликане таке обережне ставлення саме в питаннях, пов'язаних зі шлюбом?

Колишні і сьогоднішні весільні традиції

Весілля — подія неординарна. Укладення шлюбного союзу відкриває в житті людей новий етап. Звичайно, зараз буває і так, що деякі люди знецінюють значення сім'ї. Але більшість все-таки пам'ятають: поєднання шлюбом — це особливий, урочистий момент. В ідеалі — подія, яка відбувається взагалі лише раз у житті, після якого чоловік і дружина існують нерозривно довгі роки.

У старовину значна роль в укладенні шлюбного союзу належала свахам. У звичайні роки саме вони часто визначали подальшу долю нареченої — дівчина могла до останнього моменту толком і не знати, хто її наречений. Однак якщо планувалося одруження у високосний рік, то саме в цей час нареченим часто давали право самостійно вибирати собі чоловіка. Професійні свахи часто залишалися без роботи на досить довгий термін.

З часом така традиція пішла в минуле. А потім зникло й саме заняття свах. Сьогодні юнаки і дівчата знаходять «другу половинку» зазвичай без сторонньої допомоги. Часто приймають рішення, навіть не беручи до уваги думки батьків. Добре це чи погано, питання окреме. Але особливе ставлення до високосного року нікуди не поділося.

Чого варто побоюватися в 366-денний рік?

Якщо лютий триває 29 діб, це вже означає, що зимових днів буде на один більше — факт, з яким не посперечатися. Люди, які приділяють увагу календарям, помітили деякі особливості, які відрізняють саме в такі роки:

 • Подружжя, які поспішили укласти шлюб, потім страждають від фінансової нестабільності, боргів і брак грошей;
 • Їх сімейне життя часто виходить нестабільною, чревата довгими сварками і скандалами, аж до розриву;
 • Навіть самі весілля у високосний рік майже ніколи не обходяться без пригод і конфліктів.

Ще кілька десятиліть тому в ходу був частково забутий сьогодні словесний оберіг. Застосовували його під час вінчання, щоб навіть у цей нестабільний, непередбачуваний рік забезпечити майбутному подружжі щастя. Звучала фраза так: «Вінчаю вінцем, а не високосним кінцем». Що означало: яким би жорстоким не був високосний рік, а хай у новій сім'ї все одно панують добробут та злагода.

Прикмети та застереження для молодят

Звичайно, хоч весіль святкується і менше, вони не припиняються зовсім. Одні пари з тієї чи іншої причини не можуть відкладати свої плани. Інші взагалі вважають, що укладати шлюб можна в будь-який рік, і різниці ніякої немає.

Відступ автора! Ви можете помітити, що в високосні роки більше помічаються сварки, розриви стосунків, природні катастрофи, народні повстання та інші біди, але ж варто звернути увагу, що й в інші роки, невисокосні, також зустрічається немало різних бід — навіть більше, варто тілкьки подивитись на статистику. Тому, спершу ніж звертатися до різних прикмет, варто задуматись: чи не водять нас за ніс.

Кілька прикмет, які актуальні для пар, що вирішили узаконити стосунки саме в особливому, довгому році:

 • Не варто збирати дуже багато друзів в будинку нареченої. Зайві веселощі та гучний шум можуть у буквальному сенсі відлякати майбутнє благополуччя.
 • Весільний коровай потрібно довірити жінкам, які щасливі у шлюбі. Тих, хто овдовів чи встиг розлучитися, й в інший час намагаються не допускати пекти коровай, а у високосний рік — тим більше.
 • Коли відбувається вінчання, батькам нареченого та нареченої варто простежити, щоб ніхто не поправляв на молодих одяг. А коли задувають вінчальні свічки, зробити це потрібно одночасно — тоді сімейне життя буде довгим і щасливим.
 • Всім дівчатам, які сумніваються, чи можна виходити заміж у високосний рік: можна, але щоб сімейне життя була міцною і довгою, краще надіти довгу сукню зі шлейфом і з парною кількістю ґудзиків.
 • Прямуючи до місця реєстрації шлюбного союзу, молодятам краще не озиратися назад.
 • Присутні на торжестві їм рекомендовано взуття, куди попередньо поклали по монетці. А під час весілля молодих прийнято обсипати цукерками і монетами — тоді в їх домі буде достаток.
 • Нареченій не варто після одруження давати подругам свої прикраси. Адже так можна ненароком віддати і своє сімейне щастя.
 • Ну, а як зберегти фінансову стабільність? Вважається, що потрібно принаймні перші три річниці застеляти стіл тієї ж святковою скатертиною, яка була на весіллі.
 • Окрема прикмета пов'язана з погодою. Багатство і достаток молодої сім'ї обіцяють несподіваний снігопад чи дощ у день весілля.

Вважається, що весілля у високосний рік обіцяє молодій сім'ї більше щастя, якщо її влаштувати у визначений місяць. У 2020-му такими місяцями стали березень, травень, вересень і жовтень.

totop