Чи шкідливий мобільний телефон для дітей

Чи шкідливий мобільний телефон для дітей

Без численних гаджетів уявити життя сучасної людини досить складно.  Мобільними телефонами давно навчилися користуватися навіть найдавніші старенької, і тим більше нікого не дивують вони в руках дітей з самого маленького віку.  Однак час від часу кожен дорослий замислюється про те, чи варто взагалі давати дитині настільки дорослу «іграшку», чи не має смартфон непомітного, але згубного впливу, яке в подальшому обернеться непоправною?  Чи існує шкоду мобільного телефону для дітей?

Досить трохи «копнути» в тій же Мережі для того, щоб виявити невтішну для тих, хто звик відволікати дітей мобільними телефонами, інформацію про те, що ВООЗ настійно рекомендує батькам обмежити доступ їхніх чад до гаджетам в принципі.

Незважаючи на численні переваги, які можуть дати подібні пристрої дітям, негативних аспектів можна перерахувати набагато більше.  Чим шкідливий мобільний телефон для дітей?  Відбивається його вплив не тільки на фізичному, але і на психічному здоров'ї незміцнілого організму.

Який вплив надають гаджети на зір

Вплив телефону на зір

В першу чергу, варто виділити таке негативне прояв, як синдром сухого ока. Давно доведено, що коли людина дивиться в екран, кількість моргань зменшується, що закономірно викликає сухість очей, а це не тільки фізичний дискомфорт. Небезпека полягає головним чином в тому, що захисна функція зорового органу знижується, дитина, не контролюючи себе, починає постійно терти очі, що призводить до потрапляння в них забруднень і може призвести до кон'юнктивіту.

Постійне «залипання» в смартфон призводить до того, що зір в цілому поступово падає, навіть незважаючи на те, що більшість виробників намагається піклуватися про споживачів і роблять екрани пропонованих гаджетом безпечними по максимуму. Однак навіть вони не рекомендують використовувати смартфони на протязі тривалого часу, особливо, коли у дитини є неконтрольована звичка тримати його в безпосередній близькості з очима. Така поведінка рано чи пізно призведе до короткозорості.

Проблеми фізичного розвитку і психологічна залежність

Психологічна залежність від смартфона

Зміни у фізичному розвитку також спостерігаються у неповнолітніх користувачів мобільних телефонів, природно, не в кращу сторону, шкоду смартфона для дітей у цьому випадку незаперечний. Тривале сидіння перед екраном, будь то комп'ютер, ноутбук або мобільний, призводить до досить серйозних проблем. Часті головні болі є серед них найпоширенішою. Пов'язано це в першу чергу з тим, що, захоплений гаджетом дитина не помічає, наскільки напружується його шия і як довго він сидить в такому положенні. Природно, приплив крові до головного мозку зменшується, внаслідок чого і виникає головний біль.

Проблеми в емоційному розвитку – саме підступне і саме видиме із проявів шкоди смартфонів для дітей. Дуже швидко виникає залежність від мобільного телефону. Ніякої магії в цьому, звичайно, немає, справа в тому, що дитина підсвідомо відчуває те, чого йому не вистачає і намагається заповнити існуючий пробіл. Смартфон або будь-який інший гаджет здатний йому в цьому допомогти як іграми, так і віртуальним спілкуванням, в якому дуже багато знаходять віддушину з малих років, абсолютно отвыкая з часом від реальних людей.

Важливо розуміти, що гаджет ворогом як такий не є, з нього можна з легкістю зробити головного помічника, якщо використовувати з розумом вплив смартфонів на дітей. Тотальною забороною, природно, не вирішити існуючу проблему, однак здорова міра в усьому цьому повинна бути присутнім обов'язково.

totop