Чи можна видавлювати прищі

Чи можна видавлювати прищі

Про те, чи можна видавлювати прищі, запитують не тільки діти і підлітки. Дорослі люди теж постійно сумніваються: з одного боку, лікарі постійно застерігають займатися цим; з іншого — невже просто залишати неприємні утворення на шкірі, з ними нічого не роблячи?

Можна, але є кілька «але»

Якщо прищ «дозрів», тобто явно наповнився вмістом, то від неї краще позбутися. Немає потреби чекати, поки він лопне сам. Але є декілька важливих моментів:

 • займатися цим варто тільки вдома, а не на вулиці, не в машині, не в ліфті і вже тим більше не в громадській вбиральні;
 • попередньо потрібно ретельно помити руки й умити обличчя, а також продезінфікувати саме місце, де утворився прищик;
 • в області крил носа і носогубних складок самостійно прибирати їх не варто: є ризик зараження крові і навіть гнійного менінгіту.

Кровоносна система взагалі вразливіші, ніж здається, особливо на обличчі і на інших ділянках з ніжною шкірою. Про те, які можна видавлючвати прищі, а які ні, нагадують косметологи: якщо вміст біле, то позбутися гною можна самостійно; якщо ж це жовтий або зелений гній — потрібно йти до лікаря.

Чому ще варто звертатися до дерматолога

У нормі шкіра функціонує так, що на ній не утворюється нічого стороннього. Якщо прищики з'являються, то це сигнал організму про те, що є проблеми. Але в домашніх умовах обстежитися і зрозуміти причину не вийде — зробити це може тільки лікар-дерматолог.

Пройшовши обстеження і проконсультувавшись, пацієнт отримує призначення: чим лікуватися, як і в якій послідовності. Він також дізнається, чи небезпечно видавлювати прищі в його випадку: наскільки шкідливо для організму вміст, чи є ризик появи рубців. Хоча ризик є завжди, питання лише в тому — наскільки високий.

Звернення до лікаря розвіє ще кілька міфів, пов'язаних з прищами і вуграми на обличчі:

 • явище ніяк не пов'язана з сексуальним життям або її відсутністю;
 • професійні чистка, креми, маски — це боротьба з симптомами захворювання, а не з ним самим;
 • так звані народні засоби, трав'яні настої і зубна паста — нітрохи не корисніше, а часом навіть шкідливіше, ніж «домашня мікрохірургія».

Є ще кілька причин, по яких краще обстежитися у дерматолога, а не займатися «чищенням шкіри» самостійно.

Медичні та косметичні ризики

Видавлюючи прищі в домашніх умовах, людина ризикує досить сильно, і йдеться не тільки про потенційно можливе зараження крові:

 • шкіра в проблемному місці і навколо травмується, червоніє, сильніше піддається ризику утворення нових прищів — процес йде по колу;
 • якщо провести процедуру не до кінця, а залишити частину вмісту всередині, то прищ розростеться ще більше і буде проходити довше;
 • на місці особливо великих утворень згодом залишаються рубці, які заживають тижнями, а часом місяцями.

Перш ніж видавити прищ просто тому, що захотілося, варто подумати, чи це правда так сильно потрібно. Адже попередньо необхідно обробити шкіру і переконатися, що немає додаткових ризиків. Невелику білу або темну точку можна тимчасово замаскувати косметичними засобами, а ось рубець або розрослося почервоніння маскувати явно складніше.

Як найефективніше поліпшити стан шкіри

Вердикт більшості косметологів: видавлювати прищі можна, але не все і не завжди, та й взагалі з цим стільки зайвих клопотів та ризиків, що краще не треба. Розумніше звернутися до лікаря, щоб дізнатися причину проблеми, а заодно з'ясувати:

 • яке хворобливий стан лікувати і що для цього потрібно робити;
 • потрібно видавлювати прищі в конкретному випадку, чи це безпечно, чи є інші способи;
 • які процедури проводити до тих пір, поки лікування не дасть результати, як піклуватися про стан шкіри.

Умивати особа, задіяти профілактичні засоби, підбирати шампунь і гель для душу, нормалізувати раціон — лише основні з тих дій, що можуть бути рекомендовані за результатами обстеження. На жаль, самолікування і «народна медицина» у багатьох сім'ях переважають над порадами лікарів. А «сувора домашня хірургія» з застосуванням нестерильних голок здається простим рішенням.

Побічних ефектів у такого підходу чимало. Щоб не створювати ризики для життя і здоров'я, не мучитися від болю і від неприємних слідів на обличчі, краще відразу звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста. Звернувшись до нього з питанням, чи можна тиснути вугри, вдасться відразу отримати розгорнутий, обгрунтовану відповідь. А на додаток — повний список рекомендацій, підібраних індивідуально.

Всі статті, розміщені на сайті і які стосуються медичної тематики, не є альтернативою консультації лікаря, а також не вважаються підставою для постановки діагнозу і призначення терапії.

Весь контент сайту надано виключно в якості довідкових матеріалів, мета яких – зробити відвідувачів більш обізнаними, проте кожен повинен розуміти, що на підставі розміщених даних неможна діагностувати у себе хвороби і, тим більше, лікувати їх без відома лікаря.

Адміністрація сайту та автори матеріалів, розміщених на ньому, не несуть відповідальності за будь-які негативні наслідки, які спричинить за собою самовільне теоретичне і / або практичне застосування наданої інформації.

totop