6 способів поліпшити спілкування зі своїми дітьми

6 способів поліпшити спілкування зі своїми дітьми

У вас неспокійна дитина, і ви відчуваєте розчарування, розгубленість і, ну, в загальному, злість. Іноді ви можете боятися гніву вашої дитини і не знати, що робити. Потрібно пам'ятати, що гнів - це нормальна емоція. Ми всі це відчуваємо. Навчитися контролювати це - нормальна частина дорослішання, і ви, як батько, перебуваєте в кращому становищі, щоб допомогти вашому синові або дочці впоратися з їх спалахами.

Важливо знати, що гнів зазвичай є ознакою чогось іншого. Перейдіть до більш глибокої проблеми, і джерело розчарування вашої дитини вичерпається. Розмова, дійсно розмова, приведе вас туди. Батьки є яскравим прикладом хорошого або поганого спілкування. На навички спілкування впливають приклади, які діти бачать і чують. Хороший приклад - батьки, які покращують спілкування з дітьми з цікавістю, увагою і терпінням. Найбільша аудиторія, яку можуть мати діти - це дорослий, який важливий для них і зацікавлений в них.

Ось 6 способів поліпшити спілкування з дітьми

1. Уникайте тупикових питань

Уникайте тупикових питань

Задавайте дітям питання, які будуть розширювати взаємодію, а не переривати його. Питання, що потребують відповіді «так» чи «ні» або правильної відповіді, приводять розмову в глухий кут. Питання, які просять дітей описати, пояснити або поділитися ідеями, розширюють бесіду.

2. Розширте розмову

Розширте розмову

Спробуйте підібрати фрагмент розмови вашої дитини. Відповідайте на його або її заяви, ставлячи запитання, яке повторює чи використовує ті ж слова, які використовувала ваша дитина. Коли ви використовуєте власні фрази або терміни дітей, ви зміцнюєте їх впевненість в їх розмовних та усних навичках, тим самим завіряєте їх у тому, що їх ідеї вислуховують і цінують.

3. Поділіться своїми думками

Поділіться своїми думками

Поділіться тим, що ви думаєте зі своєю дитиною. Наприклад, якщо ви "ламаєте" голову над тим, як переставити меблі, попросіть вашу дитину відповісти на такі питання, як: «Я не впевнений, де поставити цю полицю. Як ти думаєш, де буде хороше місце?». Також можна поцікавитися їхніми поглядами на життя і запитати, чому вони так чи інакше думають. Так ви дізнаєтеся, який дитина накопичує життєвий досвід, і який буде вести спосіб життя в подальшому.

4. Дотримуйтесь знаків

Дотримуйтесь знаків

Стежте за дитиною, щоб побачити ознаки того, що пора закінчувати розмову. Коли дитина починає дивитися в "космос", давати дурні відповіді або просити вас повторити кілька ваших коментарів, можливо, настав час припинити розмову.

5. Відображайте почуття

Відображайте почуття

Перефразування сказаного дітьми корисно, коли вони відчувають сильні емоції, про яких вони можуть не усвідомлювати повністю. Хороші слухачі володіють одним з найбільш важливих навичок - вміння поставити себе на місце іншого і співпереживати співрозмовнику, намагаючись зрозуміти його або її думки і почуття. Як батьки, спробуйте відобразити почуття своїх дітей, повторюючи їх. Ви можете відобразити почуття дитини, коментуючи: «Звучить так, як ніби ти злишся на свого вчителя математики». Перефразувати сказане дітьми корисно, коли вони відчувають сильні емоції, які вони можуть не усвідомлювати повністю.

6. Допоможіть уточнити і співвіднести переживання

Допоможіть уточнити і співвіднести переживання

Коли ви слухаєте, постарайтеся прояснити почуття вашої дитини, виклавши їх своїми словами. Ваш більш широкий словниковий запас може допомогти дітям висловити себе настільки точно і чітко, наскільки це можливо, і дати їм більш глибоке розуміння слів і внутрішніх думок.

Використовуйте наведені вище 6 порад з ранніх років дитини і ви станете йому найкращим другом.

totop