5 видів освітлення у ванній

Ванна кімната є однією з небагатьох кімнат у будинку, якій потрібна висока якість добре продуманого освітлення. Від нанесення макіяжу та укладання волосся до купання та перевірки того, як ви виглядаєте – чітке та точне освітлення завжди на першому місці.

Ефективне освітлення ванної кімнати – це кілька типів світильників, які працюють у комплексі. Оскільки немає єдиного універсального типу освітлення для ванної кімнати, що задовольняє всі потреби, зазвичай цю систему забезпечує комбінація з трьох або чотирьох окремих світильників.

Світильник для ванної

5 видів освітлення у ванній

Зазвичай на стелі у ванній розташований світильник або ряд світильників, що розташовані, як правило, в центрі. Світильники забезпечують загальне освітлення ванної кімнати. Загальне освітлення зазвичай регулюється перемикачем біля дверей. Стельовий світильник допомагає вам зайняти зручне положення, коли ви входите у ванну кімнату, а також забезпечує освітлення фону для завдань у дзеркала і стійки. Стельове світло рідко буває єдиним джерелом світла у ванній кімнаті.

СНиП рекомендує принаймні одного стельового світильника з перемикачем, хоча кожен може встановлювати світильники як йому потрібно враховуючи якість проводки у вашому будинку. Часто стельовий світильник є частиною комбінації стельового світильника та витяжного вентилятора у ванній кімнаті.

Настінні світильники бра

5 видів освітлення у ванній

Світильники бра монтуються парами, по одному з кожного боку дзеркала і зазвичай над раковиною у ванній кімнаті. Світильники бра кріпляться прямо до стіни впритул. Якщо у ванні є вікно, повинні бути і штори. Штори частково або повністю блокують світло, що падає в очі людини, коли вона дивиться у дзеркало.

Бра – відмінне джерело освітлення, тому що він додає слабкі тіні на особу. Це створює краще відчуття рішення, ніж світло, спрямоване прямо в обличчя.

Оскільки бра зазвичай розташовані на рівні голови або трохи вище, вони помітніші, ніж інші типи освітлення у ванній. Ця видимість дає домовласникам можливість вибрати бра привабливого дизайну, щоб вони стали елементами стилю.

Освітлення туалетного столика ванної кімнати

5 видів освітлення у ванній

Освітлення для ванної кімнати зазвичай є набір з двох або більше світильників, розташованих безпосередньо над дзеркалом у ванній. Ця група вогнів зазвичай знаходиться в одному електричному ланцюзі і керується одним і тим же вимикачем.

У деяких ванних кімнатах для задоволення всіх потреб у освітленні використовується тільки лампа для умивальника, в той час як в інших ванних кімнатах може використовуватися як стельовий світильник, так і лампа для туалетного столика.

Завдяки своєму розташуванню над туалетним столиком, ця лампа добре освітлює столик та раковину. Проте, зверніть увагу, щоб освітлення не було надто яскравим, оскільки воно може надто яскраво світити у вічі.

Люстра для ванної

5 видів освітлення у ванній

Люстри рідко є потребою в будь-якій кімнаті, тим більше у ванній, але подивіться, як вони розкішно виглядають. Люстри – це ефектно, весело і завжди трохи декадентськи. Коли люстра знаходиться над ванною, створюється враження, що ви зупинилися у п’ятизірковому готелі.

Стеля вашої ванної кімнати має бути не менше 3 метрів заввишки, щоб можна було розмістити люстру. Якщо у вас немає надзвичайно великої ванної кімнати, постарайтеся, щоб ваша люстра була на меншій стороні, щоб ви могли зберегти пропорції всіх елементів дизайну.

Світильники для ванної

Вбудовувані світильники популярні в усьому будинку за їхню здатність висвітлювати кімнати, не займаючи місця: або втопленими, або врівень зі стелею.

Світильники, що вбудовуються, встановлюються в прорізі в стелі; дроти проходять через стелю, щоб з’єднати кілька втоплених світильників один з одним.

Велике значення установки світильників, що вбудовуються, у ванну кімнату в тому, що це економить місце. Маленькі ванні кімнати можуть виграти від одного або двох вбудованих світильників, розташованих по периметру кімнати.

Втоплені світильники часто розташовуються по периметру кімнати більше, ніж у центрі ванної кімнати. Але якщо ванна досить велика, в центрі може бути вбудоване освітлення.

Зверніть увагу! Обов’язково при виборі світильників у ванну кімнату враховуйте їх ступінь захисту від вологи та пилу (зазвичай це ступінь захисту IP44), так як у ванні часто збирається конденсат або може потрапити вода, якщо не висока стеля та світильник розміщений над ванною. Тому, щоб світильник працював без порушення працездатності із повним захистом контакту, враховуйте цю деталь.

Щоб докладніше ознайомитися з маркуванням захисту освітлювальних приладів, читайте статтю: Що означає рівень захисту: IP20, IP40, IP44.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.