Особливості вирощування томатів

Якщо б можна було сказати всього одну річ про те, як доглядати за томатами, це було б "не надмірно любити їх". Більшість проблем, про які мені писали люди, виникли через скупченість, застосування надто великої кількості добрив та / або занадто великої кількості води.

У цій статті я наведу 5 порад, які допоможуть вам уникнути проблем під час вирощування помідорів, а також зібрати великий урожай якісних плодів.

  1. Виберіть місце, яке отримує якомога більше сонця.
  2. Виберіть сорт, який добре росте у вашій місцевості.
  3. Уникайте переповненості.
  4. Уникайте надмірного внесення добрив.
  5. Уникайте надмірного поливу.

1. Виберіть місце, яке отримує якомога більше сонця

Хоча помідори можуть зростати при слабкому освітленні, але кількість плодів при збиранні врожаю значно зменшиться. Томати, вирощені в умовах слабкої освітленості, часто бувають слабкими. Квіти можуть з'являтися, але часто падають при слабкому освітленні. Рослини, розташовані під сонцем, як правило, залишаються більш сухими, що може допомогти знизити ймовірність деяких захворювань.

2. Виберіть сорт, який добре росте у вашій місцевості

Проконсультуйтеся з садівниками, консультантами в магазині або з людьми, у яких є досвід в садівництві, щоб вибрати сорти, які краще всього підходять для вашої місцевості. Іншими характеристиками при виборі є: стійкість до хвороб, стійкість до спеки та сроки дозрівання.

3. Уникайте переповненості

Так, ви хочете більше помідорів, але скупчені рослини можуть знизити рівень освітленості та зменшити потік повітря, що у свою чергу може викликати проблеми з хворобами. Треба саджати з розрахунком, що рослини виростуть і не будуть створювати тінь, а також переплітатися один з одним.

4. Уникайте надмірного добрива

Треба удобрювати. У більшості ситуацій в саду потрібно вносити добрива тільки під час пересадки і один раз після того, як починається збір плодів. Томатам, що ростуть у горщиках або на піщаних ґрунтах, потрібно більш часте внесення добрив. Падіння цвітіння, надмірна кількість листя і навіть деякі захворювання можуть бути ознаками занадто великої кількості добрив.

5. Уникайте надмірного поливу

Це ще один «надмірно люблячий» момент. Полив важливий, особливо при посадці. Однак, після того, як рослина посаджена бажано її не поливати 1 - 2 тижні. Вже під час росту помідори слід поливати з розрахунку 3 л на кущ 1 - 2 рази на тиждень. Під час цвітіння зменште кількість 1 - 2 л на кущ. Полив повинен бути зроблений таким чином, щоб він стимулював глибоке коріння шляхом ретельного зволоження ґрунту, так щоб вода опускалася глибоко, а потім допускати період висихання. Це означає, що краще поливати кілька годин в тиждень, а не поливати кожен день по 30 хвилин. Пересичені плоди часто будуть мати такий смак, водянистий. Листя, яке залишається вологим, також більш схильне до хвороб. Правильно використовувати шланги для промивання або крапельниці дозволять повільний, стійкий, тривалий полив та допоможуть зберегти сухість листя.