5 найекстремальніших видів спорту

Наша потреба у швидкості, адреналіні і нових враженнях виводить широкий світ спорту на все більш екстремальні рівні. Відео про екстремальний спуск на скейті і вуличних санях починають з'являтися онлайн декілька років тому, але це лише мала частина списку екстремальних видів спорту.

Параскінг / Paraskiing

Параскінг

Деякі шукачі гострих відчуттів вважають, ніби, вистрибування з вертольота для катання на лижах (хелі-скі) недостатньо екстремально, і воліють катання на лижах і польоти.

Параскінг - це поєднання катання на лижах (або сноуборді) і парасейлінг. Лижник носить парашут, і коли він набирає достатню швидкість, щоб змусити його піднятися, він піднімається із землі і починає парити.

Деякі парашутисти літають протягом усього пробігу, в той час як інші стрибають туди-сюди між вітрильним спортом і лижами. По суті, він об'єднує два екстремальних виду спорту в один більш екстремальний вид спорту. Щоб досягти ще більш екстремального рівня, деякі спортсмени поєднують хелі-скі і параски-лижі, що відкриває цілий новий світ ландшафту.

Вінгсьют / Wingsuit Flying

Вінгсьют

Прямо зараз, політ в вінгсьюті, ймовірно, найближчий, при якому, людина може дійти до контрольованого польоту без машинної підтримки.

Білка-летягаПоліт в вінгсюті - це різновид скайдайвінгу, при якому «пілот» або стрибун носить спеціальний костюм, який робить його схожим на білку-летягу. Цей спеціалізований костюм має «крила» уздовж сторони тіла і між ніг. Крила мають повітряні кишені, які дають пілотові більше підйому, дозволяючи йому падати повільніше і контролювати, куди він летить з дивовижною точністю.

Політ в вінгсьюті може відбуватися з вертольота або з бази. Деякі досвідчені льотчики літають близько до гірських схил і навіть здійснюють круїзи в контрольованому вільному падінні через яри.

З допомогою костюма людина в вінгсьюті може зменшити швидкість, з якою вона падає, і одночасно збільшити свою горизонтальну швидкість. Костюм по суті надувається повітрям, по якому стрибун рухається з допомогою невеликих впускних отворів. Це допомагає костюму зберігати жорстку структуру. Таким чином, стрибуни можуть відпочивати руками і ногами під час польоту. 

У сучасних вінгсютів є парашути на спині: звичайний жолоб і запасний жолоб. 

Цей вид спорту також вимагає, щоб "пілот" розгорнув свій парашут на оптимальній висоті, щоб безпечно приземлитися. Середня близькість, з якої літають стрибуни, становить від 50 до 60 миль на годину, і вони можуть рухатися зі швидкістю близько 70-90 миль в годину.

Хайлайн / Highlining

Хайлайн

Що може ускладнити хід по вузькій мотузці? Коли ця мотузка не трясеться. 

Можливо, ви бачили, як на деяких фестивалях були встановлені слеклайны (наприклад, протягнута мотузка від дерева до дерева), на яких слаклайнеры демонструють свої навички і дають можливість широкій публіці спробувати цей екстремальний вид спорту (хоча і без можливості впасти з великої висоти).

Слэклайнинг перетворюється на екстремальний спорт, коли він встановлений високо над землею (зазвичай між будівлями або скелями), а слеклайнер перетинає його без захисних сіток внизу або жердини для додаткового балансу. Єдина річ, яка тримає їх в безпеці, поки стрічка рухається і хитається, - це їх інтенсивне рівновагу і невеликий ремінь безпеки.

Хоч засоби масової інформації іноді і називають хайлайнеров любителями гострих відчуттів, насправді все навпаки. Цей процес вимагає дуже спокійного підходу і зосередженості на самоконтролі.

Хайлайнеры майже завжди носять ремені і повідки, так що падіння передбачає лише невелике коливання на відкритому повітрі. Тільки невелика кількість хайлайнеров відмовляється від прив'язі (безкоштовно поодинці) і лише зрідка, порівнянно з практикою лазіння. Навіть у разі соло хайлайнеров ризик нижче, ніж у соло-лазіння, так як соліст-хайлайнер може зловити мотузку при падінні, основний навик цього спорту, який стає рефлексивним.

Вулкан Серфінг / Volcano surfing

Вулкан Серфінг

Якщо катання на лижах або санках по снігу недостатньо екстремально, саме час вирушити в подорож до діючого вулкану.

Посадка на вулкан або серфінг на вулканах - це саме те, на що це схоже, ви ковзати по схилу вулкана, покритого прохолодним попелом. А під попелом ми маємо на увазі в основному маленькі шматочки гострих вулканічних порід.

Після піших прогулянок по скелях і уламків до вершини наїзники спускаються по вулкану на саморобних фанерних тобоганів, що робить цей екстремальний спорт доступним для всіх. Кращі з кращих, можуть кататися по схилу, стоячи на дошці.

Більшість райдерів використовують дошки для серфінгу з палітуркою і черевики. Але займатися серфінгом на вулканах можна також за допомогою тонкої фанери з будь-якої іншої металевої дошки. Вершники також носять захисні окуляри та інше захисне спорядження в міру необхідності.

Більшість гонщиків воліють положення стоячи і слідують шаблоном, подібного слалому. Але також поширене бачити, що наїзники використовують сидяче положення або положення як в санному спорті.

Серфінг на вулканах не заперечується на змагальному рівні, а практикується тільки на рекреаційному рівні.  Він повністю зарезервований для шукачів пригод з високим рівнем адреналіну, які не можуть отримати достатньо відчуттів від серфінгу на піску.

Вільне занурення / Freediving

Вільне занурення

Коли ви занурюєтеся з аквалангом, ви буквально потрапляєте в ситуацію, коли фізично не можете дихати, якщо щось піде не так. У більшості дайверів є кисневі балони, але деякі спортсмени ігнорують це звичайне спорядження і вважають за краще фридайвинг.

Як і багато хто з цих екстремальних видів спорту, фридайвинг - це саме те, на що він схожий - у дайвера немає спорядження для виживання, крім плавників. Фрідайвер спускається і піднімається на одному диханні повітря. Зміни тиску при глибокому зануренні, фізичні навантаження, необхідні для сходження на поверхню, і розумова паніка, які можуть виникнути, роблять це не просто затримкою дихання протягом дійсно довгого часу.

totop